hayaletyeter.net

Ağaç Ev Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağaç Ev Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster ağaç ev deyin, ister kütük ev isterseniz de ahşap ev. Adı her kaynakta farklı geçse de ağaç evlerin oldukça popüler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Modern toplumlar için kulağa tuhaf gibi gelse de aslında hala birçok ülkede iklim koşulları gereği ağaç evler kullanılıyor. Normalde İskandinav bölgesinde çok popüler olan ağaç ev yapıları, yavaş yavaş bizim ülkemize ve diğer Avrupa ülkelerine de kaymaya başladı.

Ağaç evler sanıldığının aksine depreme son derece dayanıklı yapılardır. Hatta yangına da dayanıklı olarak inşa edilmiştir. Normal betonarme yapılara kıyasla çok daha çabuk tamamlanan kütük evler, tam bir doğa dostudur. İçinizdeki o doğa sever ruhunuzu tamamıyla dışa yansıtmanızı sağlayacak ağaç evler, tahmin edeceğiniz üzere şehir merkezlerinde değil kırsal alanlarda konuşlanır.  Bilmeniz gereken en önemli nokta, ağaç evlerin son derece pahalı olduğu gerçeğidir.

Büyük ağaç evler yapılabileceği gibi çocuklarınız için de küçük ağaç evleri inşa edebilirsiniz. Bu tip evler çocuklarınızın ve arkadaşlarınızın doğal oyun alanlarına dönüşmektedir. Çocuklar için yapılacak ağaç evlerin maliyeti çok daha düşüktür. Çatı ve merdiven bölümlerinin sağlam olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Çocukların uğrak alanı olan bu yapıların sağlam olması çocukların yaralanma riskleri açısından önemlidir. Seçtiğiniz ağaç asla dayanıksız bir ağaç olmamalıdır, kudretli ve dalarlı geniş bir ağaç seçmelisiniz. Ağaç evinizi yerden çok da yüksek bir noktada inşa etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ