hayaletyeter.net

Akdeniz Diyeti Nedir?

Akdeniz Diyeti Nedir?

akdnz

Akdeniz Diyeti Nedir?

Akdeniz yeşillikleri ve meyveleri ile meşhurdur. Bu nedenle Akdeniz diyeti içerisinde de bol lifli gıdalar ve zengin mineral bulunacaktır. Aslında çok fazla masraflı bir diyet değildir. Fazlaca yeşillik, meyve, sebzeyi pişirmeden tüketerek lifli gıdaların kolay sindiriminden yararlanarak kilo verme işlemini başarıyla sağlarsınız. Üstelik bu işlem esnasında vücudunuz karbonhidrat ve yağ alımı da yapmayacağından oldukça sağlıklı bir beslenme programı uygulamış olacaksınız. Tabi ki bu listede ekmek, yağ, balık da yer alıyor, ama oranı ayarlandığında yalnızca ihtiyacınızı karşılamak için tüketilen bu besinler vücuda yapışıp yeni yağ depolarına fırsat vermiyor.

Akdeniz Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Aslında Akdeniz diyeti bol lifli ve taze gıdaların tüketilmesi sonucu oluşturulan bir sağlıklı beslenme programıdır. Yediklerinize dikkat ederek uzun süreler uygulayabileceğiniz bu program da kırmızı etten uzak durmak gerekir. Bunun dışında tüm tahıl ekmekler ( beyaz ekmek hariç ), bitkisel yağlar, deniz ürünleri, bol meyve ve sebze tüketimi mümkündür. Hayvansal yağlar, kırmızı et ve katı margarinler ise bu diyetin uzak durulması gereken besinleri olarak bilinir. Bitkisel yağlar tüketilirken de elde yapılmış saf yağları, mümkünse zeytinyağını en fazla 1 tatlı kaşığı ölçüsüyle alışkanlık haline getirerek tüketmek gerekir. Uygulanan bu diyet ile kişinin sağlıklı bir bünyede en az 15 günde 7 kilo vermesi beklenir. Her diyet listesinde yer alan akşam 6 kuralı bu diyet için de geçerlidir. Ama her şeyden önce şekerden ve hamur işinden uzak durmak gerekerek hafif besinler ve sulu taze sebzelerle beslenmek bir yaşam felsefesi haline getirilmelidir.

Akdeniz Diyeti Listesi

Akdeniz diyeti yapmak için sizlere sunulacak standart bir diyet listesi bulmak maalesef imkansızdır. Çünkü bu diyet diğer diyetlerden farklı olarak belirli bir kalıp içerisinde gerçekleştirilmez. Diyetisyen eşliğinde vücudun değerleri ölçülerek vücudun ihtiyaç duyduğu değerler göz önüne alınarak hazırlanır. Bazı internet sayfalarında Akdeniz Diyetinin listesini sunduklarını iddia eden alanlar kişiye özel hazırlanan bir diyeti sanki her insanın bünyesi kaldıracakmış gibi sunmaktadır. Oysa bu diyet türünde kilo vermek standart bir listeyle değil kişisel bir listeyle mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ