hayaletyeter.net

Ayakkabı Vurmasını Önleyecek Pratik Bilgiler

Ayakkabı Vurmasını Önleyecek Pratik Bilgiler

Yeni bir ayakkabı almak hepimiz için büyük bir mutluluktur. Fakat ayakkabı alırken genelde ayağımızı sıkıp sıkmadığı konusunda yeterli özeni ve sabrı göstermeyiz. Doğru numaralı ayakkabıyı almadan, ayağımızı sıkan ayakkabıyı bir anlık heyecanla alırız; ancak acı gerçek kısa bir süre sonra bizimle karşı karşıya gelecektir. Bu tip hataları genelde online ayakkabı satışı esnasında yapıyoruz. İnternetten beğendiğimiz ayakkabılar, evimize geldiğinde ayağımızı sıkabiliyor ve bu konuda büyük bir düş kırıklığı yaşıyoruz. Fakat korkacak bir durum yok, ayakkabıyı değiştirme şansımız yoksa ayakkabı vurmasını engelleyecek basit çözümler mümkün. Yaraların ya da şişmelerin olduğu kısımlara yapıştırılan ince bant, büyük oranda yeni oluşumların önüne geçiyor. Fakat ince bant yöntemi dışında da denenebilecek bir sürü doğal yöntem mevcut. İşte onlardan bazıları…

*Ayakkabınızı ayağınıza geçirmeden önce bir miktar Hindistan Cevizi Yağı sürün. Ayaklarınızın ihtiyacı olan nemlenmeyi kısa sürede sağlayacaktır.

*Yaralı alanlardaki sızıyı azaltacak bir diğer doğal yöntem de baldır. Ballı susam yağıyla bir araya getirerek yeni bir karışım elde edebilirsiniz.

*İltihabı önlemek amacıyla sıcağı sıcağına buz tedavisi gerçekleştirebilirsiniz. Soğuk suyla söz konusu bölgeyi yıkamak da benzer etkiyi yaratacaktır.

*Toz hale getirilmiş bir aspirin bir miktar suyla karıştırılır. Oluşturduğunuz küçük maskeyi yaralı bölgeye uygulayın. 2 saat sonra aynı maskeyi orta sıcaklıktaki suyla yıkayın.

*Alkol, diş macunu ya da limonun da bu tip yaralanma, ezilme, şişme, iltihaplanma gibi problemlerde kullanıldığını söyleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ