hayaletyeter.net

Bahçe Tasarımları İçin Yaratıcı Fikirler

Bahçe Tasarımları İçin Yaratıcı Fikirler

Kendin tasarla kendin yap mantığıyla bahçelerinizi bir cennet mekanına çevirebilirsiniz. Tam tersi bakımsız kalmış ya da özenilmemiş bahçeler de ne yazık ki olumsuz bir tablonun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu sebeple eğer bir bahçeye sahipseniz bunun hakkını vermelisiniz. Zaten bahçe, genelde doğayı ve yaratıcı tasarımları seven, hobi ve zevk sahibi kimseler tarafından tercih ediliyor. Bu kişiler ev alacağı zaman genelde ilk olarak bahçesinin olup olmadığına bakıyor.

Bir apartman dairesinde yaşıyorsa da şehrin başka bir bölgesinde bağ evi, kışlık ev, dağ evi gibi yapılar atın alarak bu duygusunu tatmin etmeye çalışıyor. Bahçe tasarımı için çok sayıda ürün olduğu gibi kişinin yaratıcılığına bağlı olarak birçok tasarımdan da söz etmek mümkündür. Gelin bunlardan bazılarına birlikte bakalım. Örnek vermek gerekirse basit plastik şişeleri kullanarak bahçe çitleri inşa edebilirsiniz. Meyve kasalarını kullanarak çiçek ekebilirsiniz. Çiçekler renk renk boyadığınız bu meyve sebze kasalarında çok tatlı görünecektir. Aynı mantıkla kola şişelerini de değerlendirebilirsiniz, bunları yüksek yererle asmak da daha hoş bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır.

Teneke kutularını zincirle birbirine bağlayın ve makrome gibi saksılar oluşturun. Araba lastiklerinin içine de bir şeyler ekebilirsiniz. Eski çizmeleri bahçe duvarınıza sıra sıra asın ve içini toprakla doldurun. Çok sevimli bir görüntü sizleri bekliyor olacaktır. Eski el arabalarınızı renkli renkli çiçeklerle doldurun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ