hayaletyeter.net

Balkonunuzu Renklendirecek Yaratıcı Fikirler

Balkonunuzu Renklendirecek Yaratıcı Fikirler

Balkonlarımız sayesinde dışarıya açılırız, bir nevi nefes alma fırsatı yakalarız. Balkonsuz ev, kremasız bir kahve gibidir, hep bir eksiklik hissi yaratacaktır. Yaz aylarında bilhassa en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden bir tanesi  de balkonlarımız oluyor. Televizyonlarımızı, sandalyelerimizi, minderlerimizi hiç düşünmeden balkonlarımıza taşırız. Balkon konusunda eskiden günümüze kadar birçok değişim meydana geldi. Bu konudaki dekorasyonlar cumbalı balkon tiplerinden cam balkonlara kadar çeşitlilik göstermektedir. Geniş ve ferah balkonlarda akla gelebilecek her şeyi tasarlamak mümkün. İşte balkonunuz için bazı önemli öneriler…

Balkonunuzu gereksiz eşyalarla doldurmayın, zaten hacmi küçük olan bu yapılarda oturmak için yer açmaya çalışın. Kullanılmayan kasalardan oturma araçları tasarlayın ve balkonun köşesine yerleştirin.

Güzel bir manzaraya sahipseniz yemeğinizi de balkonda yemeniz için hiçbir sakınca yok. Bunun için demirlere paralel şekilde uzanan yemek yerleri inşa edebilirsiniz.

Balkon aynı zamanda boş oksijen ve ışık demektir. Hafif esen rüzgarla beraber burada kitap okumanın keyfi bambaşka olacaktır. Kendinize balkonda küçük bir kitaplık oluşturun.

Balkonunuz yer açısından müsaitse en köşeye bir hamak yapabilirsiniz. Güvenliğinizi göz önünde bulundurarak hamağınızı yüksek bir noktaya yapmayın, balkonun sokağa bakan tarafına doğru sallanmayın.

İplerle birbirine bağlı olan saksıları balkonunuzda bir sergi mantığıyla dizebilirsiniz. Balkonunuzda sera için de minik bir alan ayırabilirsiniz. Kapalı bir cam alanın içinde özel bitkileri yetiştirebilirsiniz. Halat ışıklar, palet ve kavanoz mumluklar da diğer öneriler arasında rahatlıkla sayılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ