hayaletyeter.net

Banyo Sonrası Saç Kabarmaları Nasıl Önlenir?

Banyo Sonrası Saç Kabarmaları Nasıl Önlenir?

Gün içinde saçlar birçok dış etkenden dolayı yıpranır ya da kirlenir. Doğal olarak saçlarımızı yıkamak için evlere döner dönmez banyolara koşarız. Saçları yıkadıktan ya da duş aldıktan sonra saçlarda oluşan kabarmalar tam manasıyla sinir bozucudur. Saçı şekillendirmekte zorlanırsınız ve estetik açıdan hoş olmayan bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olursunuz. Elbette saç kabarmalarının önüne geçecek birçok organik çözüm olduğu gibi bu konuda üretilmiş çok sayıda ürünün olduğunu da söylemek gerekiyor. Saç kabarmaları bilhassa kıvırcık veya yoğun saçlarda görülür, sağlıksız saç tiplerinde de bu tip kabarmaları görmek mümkündür. Kadınlar genelde saçları kabardığında el ile bunu bir nebze düzeltmeye uğraşır; fakat bu yöntem, uzmanlar tarafından kesinlikle önerilmez.  Genelde nemsiz kalan saçların kabarmaya başladığı bilinir, peki saç kabarmasının önüne geçmek adın pratik olarak neler yapılabilir?

*Öncelikle saçın doğru yıkanması çok önemlidir. Her gn düzenli olarak duş almak zaten sağlıklı bir yöntem değildir. Ortalama en azından 2 günde ya da 3 günde bir duş almak saç sağlığı açısından daha doğru bir yönelimdir. Saçlarınızı yıkarken aşırı sıcak sudan kaçınmalısınız. Rastgele şampuan seçmeyin, saç tipinizi ve ihtiyaçlarınızı tanıyarak krem ve şampuan seçiminizi yapın. Öte yandan şampuanlarınızı sık sık değiştirmeyin. Duştan çıkar çıkmaz hemen fön makinelerine hücum etmemek gerekir.

*Doğru olan yöntem saçların havlu içinde yarım saat kadar bekletilmesidir. Ardından saçlarınızı mutlaka kalın bir tarakla tarayın. İnce tarakla tararsanız kısa sürede elektriklenmeler meydana gelecektir.

*Saç şekliniz de kabarmaları ciddi anlamda etkiler. Örülmüş saçlar ya da topuz tipi saçlarda kabarma olmaz ancak kat kat kesilen saçlarda kabarma olasılığı daha yüksektir.

*Banyodayken çıkmanıza yakın saçınıza sirkeli su dökmeyi deneyin. Bu, saçınızın çok daha aktif ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ