hayaletyeter.net

Basit Eşyaları Bahçenizde Değerlendirin

Basit Eşyaları Bahçenizde Değerlendirin

Ne yazık ki eski eşyaları değerlendirme noktasında sınıfta kalıyoruz. Bu konuda yeterince bilinçli durumda değiliz. Geri dönüşüm kültürünü oturtarak eski ya da kullanmadığımız birçok eşyayı yaratıcı ve işlevsel bir eşyaya dönüştürebiliriz. Bu yazımızda basit eşyaları bahçemizde nasıl değerlendireceğimizi göreceğiz.

Bahçeli bir evde oturuyorsak çok şanslıyızdır, çünkü hem kendi bahçemizde birçok organik meyve sebze yetiştirme, hem de burayı müthiş bir tasarım alanına çevirebilme şansımız vardır. Bahçelerde kullanılmak üzere hiç aklınıza gelmeyecek, sizi hayrete düşürecek tasarımlar yapmak mümkün. İşte onlardan bazıları.

Çok eski bir tavaya sahipseniz onu asla çöpe atmayın.Çünkü bir tava bahçenizde mükemmel bir saate dönüşebilir. Aynı zamanda boyayarak şık bir duvar dekorasyonu olarak da kullanabilirsiniz.

Eski çay kaşıklarıyla yine aynı şekilde yaratıcı dekorasyonlar yapabilirsiniz. Metal kaşıkları boyamaya başladığınızda tanıyamayacaksınız. Eski kek kalıpları boyamaya çok elverişlidir. Ters çevirip mantar şeklinde boyadığınızda bahçenizde çok tatlı görüneceklerdir.

Çaydanlıklarla su döngüsü yapabilirsiniz. Sürekli bir yağmur yağıyor görüntüsü bahçenizi keyiflendirecektir. Bunu eski porselen çaydanlıklarla da yapabilirsiniz, daha hoş görünecektir.

Süzgeç başta olmak üzere delikli kaplarınızdan yaratıcı saksılar yapabilirsiniz. Bunlara bir ip bağlayıp asabilirsiniz.

Eski rendelerinizi ışık kaynağınızın önüne geçirdiğinizde ortaya harika bir görüntünün çıkacağını göreceksiniz. Eski rendeler genelde aydınlatma dekorasyonlarında tercih ediliyor. Bu rendelerden saksı yapmayı tercih eden kadınların da sayısı az değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ