hayaletyeter.net

Beyaz Spor Ayakkabı Pratik Temizleme

Beyaz Spor Ayakkabı Pratik Temizleme

Spor ayakkabılar çoğumuzun vazgeçilmezlerinden. Mevsim yaz olduğundaysa ilk tercihimiz beyaz spor ayakkabıları oluyor. Beyaz spor ayakkabıları havalı ve şık görüntüsünden dolayı çok seviyoruz ancak ne yazık ki temizliği diğer renkteki ayakkabılara göre daha zordur. Bunun da ötesinde renginden ötürü çok kolay kirlenmekte ve bu vesileyle sıklıkla temizlenme ihtiyacı doğmaktadır. Bu aslında beyaz renkli birçok aksesuar ya da kıyafet için geçerli bir durum.  Bazı kişiler beyaz spor ayakkabıları hemen makineye atarak temizlemeye çalışıyor; fakat bu zamanla ayakkabıların yıpranması anlamına gelmektedir. Bu yazımızda spor beyaz ayakkabıları temizlemek için kullanabileceğimiz bazı pratik yöntemlere değineceğiz.

Karbonat, peroksit, su ve fırça ihtiyacınız olan temel malzemeler. Bunları uygun bir alanda karıştırın ve sıkı bir fırça vesilesiyle ayakkabınıza sürün. Yaklaşık yarım saat sonra beyaz spor ayakkabınızı sudan geçirin. Lekelerin kaybolduğunu, ayakkabınızın yıpranmadan lekelerden kurtulduğunu göreceksiniz. Bu en sık kullanılan yöntemlerin başında geliyor, şimdi bir de alternatif pratik çözümlere göz atalım.

Karbonat karışımının dışında sirkeden de söz edebiliriz. Lastik bölümler başta olmak üzere beyaz sirkenin çok etkili olduğunu göreceksiniz.

Sıvı sabun ya da sıvı şampuan da beyaz spor ayakkabı temizliğinde denenebilir. Kullanılmayan bir diş fırçasıyla birlikte en inatçı lekeleri bile sıvı sabun ve sıcak su aracılığıyla çıkarmanız mümkün.

Son olarak beyaz spor ayakkabı temizliğinde asetonu önerebiliriz. Aseton lastik alanlarda biriken kiri temizlemek için en ideal araçlardan birisidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ