hayaletyeter.net

Bilgisayarın Gürültüsünü Azaltma Yöntemleri

Bilgisayarın Gürültüsünü Azaltma Yöntemleri

BİLGİSAYARINIZIN GÜRÜLTÜSÜNÜ AZALTMA

Dizüstü bilgisayara sahip olan birçok kişi bilgisayarın sesinden şikâyet ediyor. Bilgisayarınızın gürültüsünden sizde şikâyetçi iseniz bu yöntemler sizin de işinize yarayacak. Bilgisayarın sesini azaltmak için size önerebileceğimiz yöntemleri denemelisiniz. Sahip olduğunuz dizüstü bir bilgisayar masaüstü bilgisayar kadar çok performans göstermese bile size taşıma ve uzun pil ömrü sunmaktadır. Genellikle dizüstü bilgisayarlar sessiz oldukları içinde tercih edilmektedir. Fakat bazı bilgisayarlar zaman geçtikte daha çok ses çıkarmaya başlamaktadır. Tabi ki bununda birçok çözümü var.

Dizüstü Soğutucu Almak

Bilgisayarınız ilk aldığınız günden daha fazla ses çıkarıyor ise bunun sebebi çoğunlukla fandan kaynaklıdır. Fan hızlı çalıştığı için oldukça ısınıyor ve bunun sonucunda bilgisayarınızdan sesler geliyor. Bilgisayarın gürültüsünden en iyi kurtulmanın yolu bir dizüstü soğutucu almaktır.

Bilgisayarı Temizlemek

Bu temizlik, bilgisayar içerisinde ki uygulamaları silmek değil bilgisayarın parçalarının temizliğidir. Bilgisayarınızı açıp fanını temizleyebilirsiniz. Basınçlı hava, tornavida ve biraz dikkat size bu temizlikte yardımcı olacaktır. Eğer fanınıza küçük kirler yapışmış ise bunları kuru olan bir diş fırçası ile temizleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken asıl konu bilgisayarın garantisidir. Bilgisayarı açtığınız anda garantinizin iptal olmayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Çalışan Uygulamaları Kapatmak

Bilgisayarı daha sessiz bir şekilde çalıştırmanın diğer bir yöntemi ise çalışan uygulamaları kapatmaktır. İşinize yaramayan, arka planda çalışan uygulamaları kapatarak bilgisayar için hem daha sessiz hem de daha serin bir ortam hazırlayabilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınız daha hızlı çalışacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ