hayaletyeter.net

Bomba Donanımlı Uçan Balon

Bomba Donanımlı Uçan Balon

Bomba Donanımlı Uçan Balon Planı

2.Dünya savaşında birçok farklı strateji denenmiş ve çoğunluğu gibi bu planda istenildiği sonuçları vermemiş ve sonlanmıştır. Savaş döneminde çocuklarca planlanan bu projede diğerleriyle aynı sonucu vermiş hatta bir ailenin ölümüne tek sebep olmuştur. 2.Dünya Savaşı esnasında uygulanan stratejilerden biride Japonya’nın ABD’yi vurmak için üretmiş olduğu bomba donanımlı bir uçan balon projesidir. Bu proje doğrultusunda Pasifik Okyanusu boyunca patlamadan uçacak ve ABD’nin üzerine geldiği esnadan bomba patlayacaktı. Balonların uçma planı Pasifik Okyanusu üzerinde oluşan jet rüzgarları üzerine kurulu idi. Yani bu rüzgarlar sayesinde balon patlamadan ABD’ye varacak ve orada patlayacaktı.

Proje Hayata Geçirildi

Bu plan için okul çağında olan bir grup çocuk tarafından 10.000 adet balon üretilmiştir. Hepsinin adresine varması hedeflenen balonlardan yalnızca 285 tanesi ABD’ye ulaşmıştır. ABD’de yangın ve felaketle sonuçlanması beklenilirken o sırada yağan şiddetli yağmurlar sebebiyle sonuçlar istenildiği gibi gitmemiş ve balondan etkisiz hale gelmiştir.

Sonuç

Proje sonucu olarak denildiği gibi büyük bir felaket beklenirken sadece 1 aile hedef olmuştur. O sırada ormanda gezmekte olan bir aile gördükleri balona yaklaşmış ve bir anda infilak etmesi sebebiyle ailenin bireyleri orada hayatını kaybetmiştir. Yani bu planda diğerleri gibi suya düşmüş ve istenilen sonucu vermemiş olup sadece meraktan dolayı balona yaklaşıp 1 ailenin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ