hayaletyeter.net

Burun Estetiği Nasıl Uygulanır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun Estetiği Nasıl Uygulanır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çoğumuz burnumuzun görüntüsünden dolayı şikayet eder dururuz. Fakat artık burun estetiği ameliyatları çok ilerledi ve bu konuda endişe edecek bir durum yok. Acısız ağrısız bir şekilde burun estetiği ameliyatında başarı yakalamak mümkün. Burun estetiği operasyonlarında kullanılan iki temel yöntem bulunmaktadır. Bunlar kapalı ve açık yöntemlerdir. Kapalı yöntemde burun açılmaz; ancak açık yöntemde orta direk açılmak durumundadır.

Bu operasyonlarda burunda kötü bir görüntüye neden olan kemerler alınır. Kıkırdaklara gerekli şekil verilir. Kemikler kırıldıktan sonra piramit benzeri şeklin oluşması sağlanır. Burna konulan kalıpla birlikte ameliyat sona erdirilir. Burun ameliyatları ortalama 50-60 dakika kadar sürmektedir. Kalbinde sorun olanların ya da kan pıhtılaşması yaşayan kişilerin burun estetiği ameliyatı olması pek önerilmez. Ameliyattan sonra burun çevresinde ve göz altlarında çok ciddi şişmeler olacaktır. Bu şişkinlikler ortalama bir hafta içinde iner. Bazı durumlarda hastanın bir gün hastanede kalması icap edebilir. Bir haftanın sonunda hastanın burnundaki dikişler alınmaya başlanır. Hastaların ameliyatta grip olması istenen bir durum değildir. Bu açıdan ameliyat öncesinde kendinize bu anlamda dikkat etmelisiniz.

Ameliyat sürecinde kesinlikle sigara kullanımını bırakmanız gerekir. Bitki çayları da doktorlar tarafından ameliyattan önce ya da sonra, asla tavsiye edilmez. Saçınıza ya da tırnaklarınıza oje, jöle gibi maddeler sürmeyin, saçınıza fön çekmeyin. Ameliyata olabildiğince doğal halinizle gelin. Varsa geçirmiş olduğunuz diğer operasyonlar, bunu muhakkak doktorunuza belirtin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ