hayaletyeter.net

Çikolata Diyeti Nasıl Ortaya Çıktı?

Çikolata Diyeti Nasıl Ortaya Çıktı?

rtweÇikolata Diyeti Nasıl Ortaya Çıktı?

Duyduğunuzda kulaklarınıza inanamayacağınız bir diyettir çikolata diyeti. Çünkü çikolata yiyerek zayıflamak mümkün olamayacağı gibi diyet listeleri içerisinde de çikolata yasaklanmaktadır. Aslında çikolatanın içerisinde yer aldığı diyetin çıkış noktası da yine düzensiz beslenme sorunu yaşayan bir kişinin tecrübesidir. Çikolata diyetinin çıkış noktası olan David Funaro beslenme alışkanlığı neredeyse tamamen düzensiz olan birisi iken bir süre uygulamış olduğu beslenme programı ile kilo verdiğini fark etmiştir. Beslenme programında kahvaltısız geçen günlerin yerini protein kahvaltıları almış, aç karnına gezilen öğle yemekleri yerine salatalar belki bir de yanlarına makarna gelmiş, akşam yemeklerinde tüketilen ağır ve yağlı yiyecekler de yine daha hafif salatalarla değiştirilmiştir. Buraya kadar her şey sıradan bir diyet listesi gibi görünebilir ama en önemli nokta günlük olarak istisnasız tüketilen çikolatalardır.

Çikolata Diyetinde Öğünler

Aslında bu diyetin tamamı çikolatadan oluşmaz. Diyet genelde sabah kahvaltılarında yumurta ile yapılan bir beslenme programıyla başlar. Öğle yemekleri kesinlikle geçiştirilmeden salatalar ve makarnalar ile yapılır. Akşam yemeklerinde tek sınır 16’dan sonra yiyecek tüketmemektir ve akşam daha çok beyaz et tüketilir. Eğer bu kurala dikkat edilmezse günlük yenen çikolatadan feragat etmek gerekecektir ki kimse bu çikolatanın oranında bir düşüş yaşamak istemez. Gün içerisinde çikolata diyeti yapılırken 40 gram çikolata tüketmek serbesttir. Üstelik tüketilen çikolatanın ne tür olacağı da tamamen sizin seçiminiz olur. Bitter çikolata yemek zorunda kalmazsınız.

Çikolata Diyeti Ne Kadar Süreyle Uygulanmalıdır?

Çikolata diyeti yaklaşık olarak 1 ay kadar uygulanır. Bu 1 ay içinde normalde aldığınız kaloriden en az 1300 kalori daha fazla alarak çikolatanın kas sistemine verdiği destek ile yağ dokularından kurtularak 2 ile 4 kilo arasında vermeniz mümkündür. Çikolata içerisindeki kakao sayesinde kas ve kemik dokusu üzerinde biriken yağ tabakasını hızla parçaladığından verdiğiniz kilo etten değil yağdan giderek vücudu daha dinamik hale getirecektir. Diyet herkes tarafından uygulanabilir değildir maalesef. Özellikle böbrek ve diyabet hastalıklarında bu diyetin uzun sürelerle yapılması önerilmez, hatta bu hastalıklarda diyetlerin tamamı doktor gözetiminde yapılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ