hayaletyeter.net

Cildi Yaşlandıran Beslenme Yanlışları

Cildi Yaşlandıran Beslenme Yanlışları

Bütün vücudumuzu saran bir örtü olan cildimiz, son derece hassas bir yapıdadır. Cilt sağlığını korumak için genelde hasarlar oluştuktan sonra adım atılıyor. Oysa önemli olan cildi henüz yıpranmamışken koruma altına alabilmektir. Hasar gören cildi eski haline kavuşturmak için birçok çaba göstersek bile bu genelde yeni olumsuzlukların önüne geçmek içindir.

Cilt konusundaki en büyük yanlışlardan bir tanesi, cilt sağlığının kozmetik ürünleriyle sınırlı olduğunun sanılmasıdır. Oysa cilt sağlığını korumak başlı başına yaşam kalitenizle örtüşür. İçtiğiniz sigara, aldığınız alkol, uyku düzeniniz, beslenme alışkanlıklarınız, bakım konusundaki hatalarınız cilt sağlığınızı etkileyebilir. Fakat bu maddelerin içinde en önemlisi hiç şüphesiz ki beslenme yanlışlarıdır.  İşte cildi yaşlandıran,  beslenme odaklı hatalar…

*Her şeyden önce dengesiz bir beslenme tarzını asla benimsemeyin. Vücudunuzun ihtiyacı olan mineralleri ya da vitaminleri doğal yollardan temin edin.

*Su ve yağdan fazla uzak kalırsanız, cildin ihtiyacı olan nemi sağlayamazsınız. Bilhassa zeytinyağını tüketmek cilt yaşlanmasını önlemek açısından önemlidir.

*Karbonhidrat tüketimi de cildin baş düşmanları arasında sayılmaktadır.

*Kızartılmış gıdalardan uzak durun.

*Aşırı derecede muz tüketmeyin.

*Margarin tüketimini abartmayın. Hücrelerin hızlı bir şekilde ölmesi, cildin yaşlanmasına yol açacaktır.

* Aşırı alkol tüketimi ciltteki parlak özelliğin yok olmasına neden oluyor.

*Besinlerde kan şekerini yükseltme hızına özellikle dikkat etmelisiniz. Eğer bir besin sizin kan şekerinizi aniden yükseltiyorsa bu sizin aynı şekilde yaşlanmanıza neden olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ