hayaletyeter.net

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Parlak Fikirler

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Parlak Fikirler

Çocuklar, ailelerin en güzel meyvesidir, evimizin en büyük rengi ve moral kaynağıdır. Çocuklar için evlerimizde özel odalar tasarlamak, onların gelişimi ve hayal güçleri açısından çok önemlidir. Doğru çocuk odası dekorasyonu, çocuğun gelişimine büyük bir katkı sağlar. Elinizden geldiğince, olanaklarınız yettiğince çocuklarınızın özel bir odaya sahip olmasını sağlayın.

Yapılan araştırmalar özel ve ayrı bir odası olan çocukların hayal dünyalarının daha güçlü olduğunu gösteriyor. Tabi bu noktada gerekirse uzmanlardan da yardım alarak çocuk odalarını bilinçli bir şekilde dizayn etmeniz gerekir. Genelde mutfak, salon ya da yatak odası tasarlarken eşyaların dekoratif yapıları bizim için önemlidir. Fakat çocuk odaları için bu kural pek geçerli değildir. Burada her eşyanın çocuğun dünyasında nasıl bir yer edindiğine bakmak gerekiyor. Rastlantısal olarak eşyaları dizmek çoğu zaman ters tepecektir. İşte çocuk odası dekorasyonu için bazı küçük ve parlak fikirler…

Renk ve desen konusunda bir uyum yakalayın. Diğer odalara yaptığınız boyama tarzını ya da renkleri bu odada kullanmayın. Halıdaki desenlerden duvardaki çizimlere kadar her şey, çocuğun hayal dünyasına hizmet etmelidir. Örneğin halıların üzerinde sek sek oyununa ait bir desen hoş duracaktır.

Eşya ve boya renginin ise koyu olmamasına özen gösterin. Ağaç tasarımlarına çocuklar bayılır, ağaçtan yapılmış özel bir kitaplık işinizi görecektir. Çocuklara eski eşyalardan geri dönüşüm yapmayı öğretin. Her şeyi oyuncağa ya da tasarıma dönüştürmeyi öğrenmelidir. Duvarlara kendi tasarladıkları yaratıcı ürünleri, resimleri asın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ