hayaletyeter.net

Diş Ağrısı İçin Pratik Çözümler

Diş Ağrısı İçin Pratik Çözümler

Diş ağrıları her birimiz için adeta bir kabustur. Bu kabusu genelde doktora gitmeyerek ya da ihmal ederek iyice büyütürüz. Diş ağrıları genelde asit oluşumlardan veya bakterilerden kaynaklı olabilmektedir. Bunların diş minesiyle olan teması ağrıların yoğunlaşmasına neden olur. Diş ağırsı çoğu zaman gece yarıları azmaya başlar ve bu vakitte doktora gitmek yerine pratik olarak ağrıyı geçirecek yöntemler ararız. Diş ağrısını geçirecek birçok pratik yöntem ya da bitkisel çözüm söz konusudur. İşte bunlardan bazıları…

Buz, şok etkisinden dolayı ağrıyı en kısa sürede dindirme yöntemlerinden birisidir. Buzu dişinizle temas ettirirken sertçe bastırmalısınız. Tuz tedavisi yine aklan gelen pratik çözümlerden birisidir. Bir bardak suyun içine bir miktar tuz döküp karıştırın. Bu karışımı ağzınızda gargara yapın; fakat yutmayın. Dişiniz ağrıdıkça aynı karışımı günde birkaç defa tekrar edebilirsiniz. Bir başka pratik yöntem de karanfil yöntemidir. Küçük bir pamuk parçasına karanfilin yağından damlatın. Ağrılı olan dişinizle pamuğun temas etmesini sağlayın, kısa sürede ağrıyı aldığını göreceksiniz. Yağın olmadığı durumlarda doğrudan karanfilin kendisini kullanabilirsiniz. Ağzınızda gezdirdiğiniz birkaç karanfil, diş bölgenizin uyuşmasını sağlayacaktır.

Kimi diş ağrıları daha küçük nedenlerden kaynaklanır. Örneğin dişlerin aralarına kaçan besin parçaları da bu ağrıya, hatta daha sonrasında da kokuya neden olur. Bu sebeple bir diş ipi kullanarak bu yemek parçalarını çıkarın ve dişinizi iyice fırçalayın. Soğan, sarımsak ve ılık suyun da ağrıyan dişinize karşı etkili olacağını söyleyebiliriz. Son olarak, sıklıkla ağrınızı aklınızdan geçirip psikolojik olarak da kendinizi yormayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ