hayaletyeter.net

Diyete Başlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diyete Başlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

dtbs

Diyete Başlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diyet yapmaya başlarken bazıları nasılsa diyete başlayacağını düşünerek farklı uygulamalara yönelebilir. Sonrasında diyete başlıyor olmak vücudunuzun değerlerinde değişiklik yapmanız için size fırsat veremez. Diyete başlarken şunları kesinlikle yapmamalısınız:

  • Vermek istediğiniz kilo miktarını belirleyerek kendinizi bu yönde şartlamayın. Kilo vermekten önce sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmaya çalışmak en doğrusudur.
  • Diyete başlamak sizi aç bırakmak demek değildir. Bu nedenle hemen önceki gün yiyebildiğiniz her şeyi yemek aslında diyetten önce vücudunuza bir şok etkisi yaratır. Yedikleriniz vücudunuz tarafından kısa sürede sindirilmiş olabilir. Ama vücudunuz bundan sonraki açlık durumlarında da aynı şekilde yemek yiyeceğinizi düşünerek sizden hep fazla bir yiyecek bekler. Bu yiyecek karşılanmadığında ise alınan her gıda yağ depolarında biriktirilecektir.
  • Bitki çayları ile barışık olmak diyette iken daha fazla sindirim ve daha az toksin birikimi demek olacaktır. Vücudun ihtiyacı olan sıvı için de faydalı olan bitki çayları vücudun toksinlerden arındırılmasında bir kür etkisi yaratacaktır.

Diyet Yaparken

Diyet yaparken kesinlikle dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar şunlardır:

  • Öğün saatlerinize mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Öğünler atlanmadan günde 3 ana öğün 3 de ara öğün olmak üzere 6 öğün olmalıdır.
  • Bitki çaylarını aksatmadan içmek kilo vermenize yardımcı olacaktır.
  • Diyetlerde süt ve süt ürünleri tüketmek vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerji ihtiyacını karşılamak için gereklidir. Ayrıca kemiklerde oluşan güçsüzlük hissini de kırarak daha güçlü kemikler için çalışacaktır.
  • Diyette yer alan besinleri sürekli aynı türden tüketmek vücudunuzun yeterli oranda beslenememesi sonucunu ortaya çıkarır. Alternatif gıdalardan da tüketmeye özen gösterin.

Diyet Amacına Ulaştıysa Ne Yapılmalı

Diyet yaptınız ve istediğiniz kiloyu verdiyseniz diyeti bir anda bırakmamanız gerekir. Bu şekilde bırakılan düzenli beslenme yeniden kilo almanıza neden olur. Diyetinizi sonlandırırken aynı şekilde bir beslenme planıyla yavaş yavaş diğer gıdalardan da yemek daha doğru bir hareket olur. Bir anda yağlı ve ağır yiyecekler tüketirseniz uyguladığınız diyete alışmış olan vücut aldığı ağır yiyecekler ile bir anda kolesterol ve şeker artışı yaşar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ