hayaletyeter.net

Dünya’nın En Kısa Ve En Uzun Adamları

Dünya’nın En Kısa Ve En Uzun Adamları

Günümüzde dünyada yaşamakta olan en kısa adam ile en uzun adam Guinness Rekorlar Kitabı’nın düzenlemiş olduğu 60.yıl kutlama etkinliklerine katılabilmek için geçen günlerde İngiltere’nin Londra kentinde bir araya geldi.

En Uzun Türkiye’de En Kısa Nepal’de

Dünyanın en uzun adamı unvanına sahip olan Sultan Kösen isimli kişi Türkiye’nin Mardin ilinde yaşamaktadır. Sultan 31 yaşında ve 2.51 metre boyundadır. Dünyadaki en kısa adam unvanına sahip olan ise Nepal sınırları içinde yaşayan 75 yaşında ve 0.54 metre boyunda olan Chandra Bahadur Dangi isimli kişidir. Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilmek amacıyla dünyanın dört bir tarafından gelen yarışmacılar çeşitli konularda yarışırken Chandra ve Sultan beraber fotoğraf çektirdiler. Bu ikisinin birlikte vermiş olduğu sevimli pozlar orada bulunan kişilerin büyük ölçüde ilgisini çekti.

En Uzun Adam Konuştu

Dünyanın en uzun adamı olan Sultan The Telegraph gazetesinde vermiş olduğu röportajda:” Chandra kısa bir insan olabilir,  aynı benim uzun bir insan olduğum gibi. Herkesten farklıyız,  yalnız yaşadığımız süre zarfında benzer özellikler gösteren sıkıntıları yaşadığımızı da tahmin edebiliyorum “ açıklamasını yapmıştır. İnsanların bu kişileri gördüklerinde hayretle bakmaları onları artık rahatsız etmemektedir. Çünkü onlar dünyaca bir rekorun altına imza atmış insanlardır. Bu adamlar hayatları boyunca birtakım sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Çünkü insanların kullanabileceği ürünlerin bir standardı vardır. Fakat bu uzun ve kısa adamlar için yarıdan çoğu şey özel üretilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ