hayaletyeter.net

Dünya’nın En Uzun Gökdeleni

Dünya’nın En Uzun Gökdeleni

İnsanlar hayatları boyunca birçok şeyi merak ederler. Merak edilen bu sorulara da cevap bulabilmek için bir arayış içerisine girerler. Nitekim merak edilen konular arasında dünyanın enleri de bulunmaktadır. İşte inşası Suudi Arabistan’da yapılan ve uzunluk bakımından 1 kilometre de olan, dünyanın en uzun gökdeleni, yapım aşaması tamamlandığı zaman nasıl bir görüntüde olacak?

Animasyonu Yayımlandı

Bu soruya cevap fazla gecikmedi ve Cidde Kulesi’nin görüntüleri animasyon şeklinde ortaya çıktı. Suudi Arabistan bu konuda dünyadaki en uzun binayı yapabilmek için kolları sıvıda. Cidde sınırları içerisinde yapılacak olan binanın maliyetine karşın yaklaşık olarak 1.2 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı. Bu projenin tamamen bitmesi halinde ise maliyetin 2.2 milyar dolar kadar olacağı da beklenen durumlar arasında.

Burj Khalifa Ve Eyfel’i Geride Bırakacak

2020 yılında, uzunluğu 1 kilometre olan bu binanın tamamlanması bekleniyor. Ünlü Eyfel Kulesinin uzunluğundan tam olarak 3 kat büyüklüğe sahip olması bekleniyor. Eyfel Kulesinin anteniyle beraber toplam uzunluğu 324 metre olduğunu bilmemiz de bizleri bu yeni yapılacak olan bina adına biraz heyecanlandırıyor. Yeni yapılacak ve dünyadaki en uzun kule unvanına sahip duruma gelecek bu binanın 80 ton çelikten oluşacağı bilgisi de gözlerden kaçmıyor. Bina içerisinde 56 adet asansör bulunacak. Şuanda rekortmen olan ve Dubai’de bulunan Burj Khalifa ismindeki 829.8 metre uzunluğa sahip olan kuleyi de tahtından etmeyi başaracak gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ