hayaletyeter.net

Einstein Görünmezlik Deneyi

Einstein Görünmezlik Deneyi

Einstein Görünmezlik Deneyi

Albert Einstein’ın dahil olduğu felaketle sonuçlanan bir deneyin olduğundan haberiniz var mıydı? Deney için o gemide bulunanların ortadan kaybolmaları, yolda yürürken dahil üstlerinde ki elbiselerin kaybolmaları, bir anda yolun ortasına ışınlanan insanların olduğu söylesek ve bu deneyin Albert Einstein tarafından yapıldığını söylesek sizlere ne kadar gerçekçi gelebilir ki? Bu olay 22 Temmuz 1943 yılında gerçekleşmiştir. Deneyin asıl amacı elektromanyetik bir alan oluşturup dışarıdan gelen ışığı kırmak ve bu sayede optik görünmezliği keşfetmekti. Fakat işler planlandığının aksine daha kötü gitti.

Deney Başladıktan Sonra.

Deney için USS Elridge adında bir gemi seçildi. Her şey ilk adımda planlandığı gibi gidiyordu. Geminin üzerinde yeşilimsi bir sis belirmiş ve gemiyi tamamıyla örtmesinin ardından gemi ortadan kaybolmuştu. 15 dakika sonra jeneratörler kapatılıp gerinin geri gelmesi bekleniyordu. Jeneratörler kapandı ve o yeşilimsi sis tekrar ortaya çıkmasıyla gemi tekrar geri geldi ama ters giden bir şey vardı. Bu da mürettebat idi. Gemi geri geldikten sonra mürettebatta ortadan kaybolan kişiler vardı. Kurtulan kişilerden bazıları ilerleyen süreçte yolda yürürken dahil bir anda ortadan kaybolup geri geliyor ve bazıları gemideki diğer kişiler gibi geri gelmiyor bir anda ortadan kayboluyorlardı. Olaydan geriye sağ kurtulan denizci bir daha eski haline dönememiş ve aklının tamamen yitirmiştir. Olayın ardından Einstein deneyin planlarını yakmıştır.

Konuya Amerika’nın Yorumu.

Amerika böyle bir deneyin hiçbir zaman denenmediğini söylemiş ama Amerika Gizli Servisinde Rainbow Project adı altında yer almıştır. Sizce 1943 yılında yanlışlıkla ışınlanma mı keşfedildi yoksa hepsi Amerika’nın da dediği gibi efsaneden ibaret mi ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ