hayaletyeter.net

En Yaratıcı El Yapımı Çerçeveler

En Yaratıcı El Yapımı Çerçeveler

Günümüzde baskılı fotoğraflar eskisi kadar önemsenmiyor, genelde insanlar fotoğraflarlının arşivini dijital olarak tutuyor. Fotoğraf çıkarmak doğal olarak eskisi kadar moda değil. Fakat buna rağmen hala eski fotoğraflarına sahip çıkan, onları çerçeveleterek koruma altına alanların sayısı hiç de az değil. Fotoğrafçılar bile çerçeve konusuna eskisi kadar önem vermiyor, dolayısıyla bu konuda kendi söküğümüzü kendimizin dikmesi şart oldu. En yaratıcı en özel çerçeveleri bizzat kendimiz tasarlayabiliriz, bu konuda fotoğraf dükkanlarının ya da çerçeve satan dükkanların peşinden koşmaya hiç gerek yok. Bu hem daha ucuz hem de keyif veren bir yoldur.

Basit malzemelerle beraber evde çerçeveler üretmek mümkün. Çocuklarınızı da işin içine sokarak çok basit bir çiçekli çerçeve yapabilirsiniz. Bir kağıt ve yapıştırıcı bu çerçeveyi yapmak için size yetecektir. Dilerseniz çiçek desenlerinin ortasına birer düğme ekleyebilirsiniz.

Doğrudan düğmeleri kullanarak da bir çerçeve yapmak mümkün. Bu defa çiçek desenlerinin ortasına değil, doğrudan çerçevenin kendisini düğmelerle doldurmalısınız. Düğmeler çok şık bir görüntünün oluşmasına neden olacaktır.

Örgülerle bir çerçeve oluşturmak da başka bir alternatiftir. Örgü konusunda hamaratsanız fotoğraflarınıza dilediğiniz şekilde örgü çerçeve uygulayabilirsiniz.

Evinizde kullanmadığınız irili ufaklı kurşun kaleminiz varsa, renkli olmak kaydıyla bu kalemleri ya da kuru boyaları, yan yana dizerek bir çerçeve oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ