hayaletyeter.net

Esaretin Bedeli Filmi Gerçek Oldu

Esaretin Bedeli Filmi Gerçek Oldu

Richard Matt (48) ve David Sweat (34) yataklarının arkasındaki metal duvarı inşaat aletleriyle delip kanalizasyona ulaşıp kaçmaya başardılar.İnşaat malzemelerini nerden buldukları tam olarak bilinmesede en büyük ihtimal hapishane envanterinden almış olmaları düşünülüyor.Kaçarken onları arayanları unutmayan ikili ‘Have A Nice Day'(iyi günler) yazılı kağıt bırakmışlar.New York Şehrinde bulunan Clinton Hapisanesi’nin ilk kaçakları olmuşlardır.Bu Hapishaneden tam 150 yıl boyunca firar eden mahkum olmamış.

Şimdi Birde Film Konusuna Göz Atalım

Bir zamanlar işinde başarı sahibi olan Andy isimli şahsın başına gelen ilginç olaylar hakkında bilgilenmeniz gerektiğini düşündük. Andy bankacılık sektörüne atılmış ve kısa zamanda ünlü bir bankanın müdürü olmayı başarmıştır. Severek evlendiği karısı ile mutlu bir beraberlik yaşarken, karısına ilgi göstermekte biraz boş davranmış. Bu sebeple karısı onu ünlü bir golfçü ile aldatmıştır. Karısını çok seven Andy bu konu üzerine ne yapacağını şaşırmış ve alkol almaya başlamış.

Tam İki Kez Müebbet Cezası Aldı

Alkol aldığı ve çok sarhoş olduğu bir gece karısını ve sevgilisini aynı evde yakalamış. İşin ilginç yanı eve gittikten sonra ne yaptığını hatırlamayan Andy, mahkemede hiç bir şey ispat edemediği için karısını ve sevgilisi olan adamı öldürmek suçundan iki kez ayrı ayrı müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. Andy hapishanede uzun bir süre boyunca kimse ile konuşmamış ve yılları hapishane çamaşırhanesinde çalışarak geçmeye devam etmiş. Burada çalışırken Red isminde bir kişi ile arkadaşlık kurmuş. Arkadaşlık kurduğu bu kişi içeriye bir takım alet ve ihtiyaç duyulan malzeme sokmaktaymış. Andy bu konuda arkadaşından küçük bir çekiç getirmesini istemiştir. Arkadaşı ilk başta tedirgin olsa da bu isteğini kabul etmiştir.

Umudunu Hiç Yitirmedi

Andy büyük hafızası ve zekası ile kısa zamanda çevresindeki gardiyanlar ve hapishane müdürü tarafından fark edilmiştir. Hapishane müdürü bu akıllı adamı değerlendirmek istemiş ve kirli işlerinden elde ettiği paraları temize geçmesini sağlamıştır. Fakat Andy her şeyin farkındadır ve kendi kafasında kurduğu bir plan ile müdürün işini bitirecektir. Andy yaklaşık 20 yıl sonunda geceleri tek başına kaldığı koğuştan tünel kazarak, 500 metrelik bir kanalizasyon içinden sürünerek kaçmayı başarmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ