hayaletyeter.net

Eski Çoraplarınızı Değerlendirin

Eski Çoraplarınızı Değerlendirin

Yaz ya da kış fark etmiyor, ayaklarımızda her zaman bir çorap bulundurmayı severiz. Yazın genelde terlikle dolaşıyor olsak bile spor ayakkabı giydiğimizde kısa da olsa bir çorap giyiyoruz. Aksi takdirde çorapsız giyilen ayakkabılar, ciddi derecede koku üretiyor. Bu açıdan çorap hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Hal böyle olunca her sene onlarca çorağı yıpratıp çöpe atıyoruz ve yenilerini satın alıyoruz. Fakat eski çorapları bundan sonra atmadan önce iki kere düşüneceksiniz. Çünkü eski çoraplarla aklınıza bile gelmeyecek onlarca tasarım yapmak mümkün. Eski çoraplarınızı nasıl değerlendireceğiniz yazımızda aktarmaya çalışacağız.

Her şeyden önce eskimiş çoraplar oyuncak yapmak açısından çok müsait giysilerdir. Eskiyen çoraplarla hem kız hem de erkek çocuklarına yönelik birçok oyuncak yapmak mümkün. Tabi bunu yaparken bazı dikiş ve kesim işlemleri yapılacaktır. En son aşamada da çorabın içine elyaf doldurmak icap edecektir.

Yılan biçiminde bir minder tasarlamak için çoraplarınızı kullanın. Tabi bu yılanı ortaya çıkarmak için birden fazla çoraba ihtiyacınız olacak. Çorapların farlı renklerden ve desenlerden oluşmasına özen gösterin.

Yine çok renkli ve desenli çoraplarınızdan kapılarda kullanacağınız bir süsleme yapabilirsiniz. Kapınıza gelen misafirler bu hoş sürprizle karşılaşsınlar.

Eski çoraplarınızla dekoratif kilimler tasarlayın. Ardı ardına diktiğiniz zaman desenler birleşecek ve şık bir görsel oluşacaktır.

Son olarak topuz tokası olarak değerlendirebilirsiniz. Tabi size önerimiz bu eskiyen ya da sökülen, yırtılan çoraplarınızı bu tip tasarımlarda kullanmadan önce son bir defa yıkamanız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ