hayaletyeter.net

Eski Eşyalarınızı Değerlendirme Fikirleri

Eski Eşyalarınızı Değerlendirme Fikirleri

Eşya konusunun gerçekten de ucu bucağı yok. Her geçen gün tasarımcılar, yepyeni onlarca modeli piyasaya sürüyor. Ekonomik olarak iyi durumda olanlar sürekli bir eşya alımı ya da eşya sirkülasyonu içinde oluyor. Fakat bu arada eski eşyaları da geri dönüşüme sokmadan deyim yerindeyse sokağa atıyorlar. Bu son derece yanlış bir tutumdur.

Yapacağımız her geri dönüşüm, ülke ekonomisine dorudan ya da dolaylı yoldan katkı sunar.  Eğer evinizde eskimiş, artık işlevini yitirmiş eşyalarınız varsa, elbette bu eşyaları yenileri ile değiştirmeniz kadar doğal bir şey yoktur. Fakat buradaki temel sorun eskiyen eşyaların nitelikli bir şekilde değerlendirilmemesidir. Oysa eski eşyalarla yapılacak tasarımların deyim yerindeyse sonu yoktur.

Eski eşyalarınızla neler yapabilirsiniz sorusuna kısa kısa cevaplar arayalım. Örneğin hiç kullanmadığınız, artık evinizin deposuna kaldırdığınız arızalı bir gitarınız mı var, bu gitardan harika bir duvar raflığı yapabilirsiniz. Eskiyen döner koltuklarınız mı var, bunları hemen birer dekoratif sehpaya dönüştürün. Nasıl yaparım diye endişelenmeyin, bu tip dönüşümler hem çok kolay hem de çok keyifli. Ahşap pencereleriniz bozulduysa sokağa atmayın, çıkma pencereleri birer çerçeveye dönüştürün. Eski çekmeceleri bir duvar rafı olarak kullanın. Eskiyen ahşap merdivenlerinizi şık bir raflığa dönüştürün.

5 litrelik su şişeleriyle soğan saksıları yapın. Eski bavullardan çok konforlu bir tekli koltuk yaratın. Eskimiş kot pantolonlarından birer çanta yapın. Görüldüğü gibi en ilgisiz bir eşya dahi işlevsel bir yeniliğe dönüşebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ