hayaletyeter.net

Eski Poşetlerle Yaratıcı Fikirler

Eski Poşetlerle Yaratıcı Fikirler

Eskimiş poşetler belki bir çoğumuz için pek bir şey ifade etmiyor olabilir. Fakat geri dönüşüm kültürü gelişmiş olan ülkelerde eskimiş poşetler müthiş bir biçimde üretime dahil ediliyor. Poşet deyip asla geçmeyin, eskimiş bir poşetle bile yapılabilecek bir çok şey var. Bu yazımızda biraz geri dönüşüm kültüründen biraz da eski poşetleri nelere dönüştüreceğimizden söz edeceğiz. Dünyada gelişmiş ülkelerin bir çoğunda geri dönüşümle ilgili tesisler var. Bu konuda en temel eğitim bireylerden başlıyor. Modern ülkeler geri dönüşümün ülke ekonomisine büyük bir katkı sağladığını biliyor. Sizler de evinizde çöpe göndermek üzere olduğunuz eşyaların yeni bir işlevselliğe bürüneceğini aklınızdan çıkarmayın. Çöpten çıkan binlerce eşya, farklı alanlarda değerlendirilebilir.

Plastik poşetlerini örerek çok şık bir mutfak sepeti yapabilirsiniz. Böylece onlarca poşet çöpe gideceğine yeni bir ürüne dönüşmektedir.

Poşetler sayesinde şık bir kol çantası üretebilirsiniz. Yaratıcılığınıza bağlı olarak ortaya çıkacak olan sonuca oldukça şaşıracaksınız. Pikniklerde kullanabileceğiniz sempatik bir atlama ipi inşa edebilirsiniz. Kulağa garip gelse de plastik poşetlerle yazlık bir terlik yapmak bile mümkün. Üstelik çok daha rahat ve kullanışlı. Birçok poşet kullanarak yer minderleri yapabilirsiniz, bu minderler evinize gelenleri epey şaşırtacak. Evinize gelenlere ne kadar maharetli olduğunuzu poşetler sayesinde gösterebilirsiniz. Bu üretimler nihayetinde herkesin harcı değildir. Bu sayede çevrenizdeki kişilere de geri dönüşüm konusunda örnek teşkil edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ