hayaletyeter.net

Ev Dekorasyonu İçin Boya Önerileri

Ev Dekorasyonu İçin Boya Önerileri

Ev dekorasyonunun en önemli saç ayaklarından bir tanesi de boya işlemleridir. Ev boyama işlemlerini tesadüflere bırakırsanız sonuç pek iç açıcı olmayacaktır. Ev boyasını seçerken birçok noktayı göz önünde bulundurmak zorundasınız. Evinizin konumu, evinizin ve özel olarak odaların büyüklüğü, duvarın fiziki yapısı ve çeşidi, ışığı alma açıları vs. ölçütler göz önünde bulundurulmalıdır.

Her rengin kendine has bir yansıması ve bir manası vardır. Evinizi boyayacağınız renk, psikolojik olarak da sizi etkileyecektir. Çocuk odası için genelde açık renkler tercih edilmelidir. Çok fazla ışık alan noktalar ise biraz dengelenmeye ihtiyaç duyar. Bu yüzden daha loş bir hava katmak için görece koyu renklerle dengeyi sağlamak gerekir. Otel veya restoranlarda çoğunlukla İtalyan stilde boya uygulamaları kullanılır. Kendine has bir tarzı olan İtalyan boya stilini işin uzmanlarına bırakın, çünkü çok hassas bir boyama stiline sahiptir.

Bir başka uygulama ise sedef tipi uygulamalardır. Bunda da dekoratif unsurlar ve desenler öne çıkar. Ruloların üzerinde özel desenler bulunur. Bu da epey ustalık isteyen bir uygulamadır.

Saten boya uygulamalarının en güzel özelliği çabuk silinebilmesidir. Bu açıdan genelde çocuk ve genç odalarında tercih edilir. Unutmayın ki eğer hava çok soğuksa ya da aşırı sıcaksa boya yapmayı bir süre erteleyin, bu tip uç havalar boya için elverişli değildir. Duvarlarınızı iyice silmeden ve kirden arındırmadan boya işlemine başlamayın. Boyanın suyla karışmasına engel olun, toz boya ilavesi yapmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ