hayaletyeter.net

Ev Tasarımında En Sık Yapılan Hatalar

Ev Tasarımında En Sık Yapılan Hatalar

Boş bir ev düşünün.  Tamamen sizin estetik anlayışınızla şekil bulmayı bekliyor. Aynı boş evi yüzlerce farklı kişi yüzlerce farklı biçime sokabiliyor, bu konunun gerçekten ucu bucağı yok. Özellikle genç ve yeni evli çiftler bugünlerde tam anlamıyla tasarım konusunda birbirleriyle yarışıyor. Hem eşya hem de evin iç dekorasyonu bilgi, tecrübe ve estetiksel yaklaşımla birleşmek zorundadır. Kendi karakteristik özelliklerimizi ve eğilimlerimizi ev tasarımlarımıza net şekilde yansıtırız. Tabi burada ekonomik olanakları da göz ardı etmemek gerekir. Hangi ekonomik sınıftan olursa olsun, birçok kişi ev tasarımında çok önemli hatalar yapabiliyor. Bu yazımızda ev dekorasyonunda yapılan yanlışları derledik.

Ev tasarımı yaparken  çoğunlukla en büyük hatalar mobilya tercihlerinde başlıyor. Evi şekillendirme noktasında önemli bir hacme sahip olan mobilyaları seçerken odaların büyüklüğü küçüklüğü, rengi, işlevi göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı mobilya grupları katalogda çok iyi dursa bile bu hevese kapılmamalısınız. Siz kendi evinizin yapısına uygun türden mobilya gruplarına bakmalısınız.

Ahşap dekorasyonunu yaparken çok farklı renkleri tercih etmeyin. Ortaya bir renk cümbüşünün çıkması ahşap dekorasyonda hoş durmuyor.

Perde konusu da son derece önemlidir. Burada da odalarınızın yerden yüksekliğini göz önünde bulundurmalısınız. Küçük evlerde dökümlü perde kullanmak çok absürt duracaktır. Bu tip perdeleri tavanı yüksek evlerde tercih etmelisiniz. Perdelerin desenleri çok büyük ise mobilya tercihlerinizi daha sade seçmenizde yarar vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ