hayaletyeter.net

Ev Taşırken İhtiyacınız Olacak Pratik Bilgiler

Ev Taşırken İhtiyacınız Olacak Pratik Bilgiler

Ev Taşırken İhtiyacınız Olacak Pratik Bilgiler

Hayatımız boyunca birçok sebepten dolayı ev taşımak zorunda kalabiliriz. Hele hele kiracıysak neredeyse ömrümüz taşınma maceralarıyla geçebiliyor. Memur, polis asker ya da öğretmen olan kimseler başta olmak üzere kamuda çalışan insanlar da işleri icabı çok defa taşınmak durumunda kalabiliyor. Ev taşınmak her açıdan çok çileli bir süreçtir. Birçok kişi size bu konuda yardım bile etse eşyaları toparlamak, kolilemek, mobilyaları ve diğer büyük beyaz eşyaları zarar gelmeden sökmek ve taşımak oldukça yorucudur.  Fakat taşınma yükünüzü önemli ölçüde hafifletecek bazı pratik yöntemler de yok değil, bu yazımızda ev taşırken ihtiyacınız olacak pratik bilgileri derledik.

*Taşınmak, aslında fazlalık eşyaların atılması açısından çok önemli bir fırsattır. Hazır taşınıyorken bütün fazlalık eşyalarınızı yok edin, eşya fazlalıkları hem taşınmada size yük getirecektir, hem de evlerin daha sıkışık görünmesine neden olmaktadır. Psikolojik açıdan sade evlerin insana daha iyi geldiği kanıtlanmıştır.

*Kolileme yapmadan önce genel bir liste yapmanız düzen açısından sizin lehinize olacaktır.

*Taşınma esnasında makas, bant ve benzeri eşyaları sıklıkla kullanmak durumunda kalırsınız. Bunları o kalabalık esnasında aramak bir işkenceye dönüşebilir. Bu yüzden bu tip eşyaları yanınızda tutun.

*Eşyaları kolilere doldurmadan hemen önce temizlik malzemeleri ile mutlaka temizleyin.

*Kolileri gruplara göre ayırın, eşyaları karmaşık şekilde doldurmayın. Kolileri kapattıktan sonra mutlaka üzerlerine isim yazın. Bu, yen taşınacağınız evde size büyük avantaj sağlayacaktır.

*Kolilerinizi ait oldukları odalara yerleştirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ