hayaletyeter.net

Ev Temizliğinde Pratik Bilgiler

Ev Temizliğinde Pratik Bilgiler

EVDE TEMİZLİK PRATİK BİLGİLER

Ev hayatının vazgeçilmezi temizliktir. Temiz bir evde yaşamak her insana huzur vermektedir. Evin temizliği en dip köşeden en geniş alana kadar olabilmektedir. Bu konuyla ilgili derlediklerimizi sizlere aktaracağız.

Temizlik Sıklığı

Her ne kadar temizlik sıklığı konusu önemli olsa da temizlik sıklığı konusundan daha önemlisi evin ne kadar sürede kirlenmesidir. Bu yüzden temizlik sıklığı evden eve değişebilmektedir. Fakat daima temiz kalan yerler için ideal zaman 15 günde birdir.

Limon Suyu ve Sirke Kullanın

Limon suyu ve sirke kullanmak ev temizliği için en püf noktalardır. Beyaz eşyalar (buzdolabı vs.) limon suyuyla evin genel temizliği (duvar, kapılar) sirke ile temizlenebilir. Sirkenin kokusunu bastırmak için çeşitli deterjanlar kullanılabilir. Sirke ve limonun en önemli özelliği üstünden geçilen yerlerde tabakalar oluşturması… Şöyle ki bir masayı limon suyuyla temizlediğinizi düşünelim masa üzerindeki tozlar masaya yapışmayacak aradaki katmanın üzerinde kalacaktır. Bu yüzden iç temizlik limon suyu dış temizlik sirke öneriyoruz. Ayrıca paslanmalar, kalıntı kirler de sirke tarafından temizlenebilmektedir.

Karbonat ve Halı Temizliği

Ev temizliği püf noktalarda bir diğer deva da karbonat özellikle sirke ile birleştirilirse tadından geçilmez. Genel olarak halı ve eski kirleri temizlemek için karbonat-sirke-deterjan karışımını kullanabilirsiniz.

Klasik Bilgiler

Ev temizliği ile ilgili birkaç bilgi verdik. Şimdi detaya inmeden temizliğin nasıl yapılacağını yazalım. Basit bir ev temizliği, Çabuk kirlenen yerler hedefli öz ve derdini anlatan bir temizliktir. Yani küçük detayları temizleyerek ve elektrikli süpürge kullanarak basit bir temizlik yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ