hayaletyeter.net

Evde Hazırlanacak Doğal Sivilce Maskeleri

Evde Hazırlanacak Doğal Sivilce Maskeleri

Sivilciler ergenlik dönemlerinden itibaren hayatımızı adeta zehir eder. Kimi insanlarda sivilce oluşumları ergenlik dönemlerinden sonra da devam eder. Bu  kabustan kurtulmak için birçok organik çözümden ya da sivilce maskelerinden söz etmek mümkün. Üstelik bu sivilce maskelerinin bir çoğunu evde kolayca hazırlamak ve uygulamak mümkündür. Sivilciler genelde çok kaygılı stresli olduğumuz dönemlerde daha fazla artar. Yüzünüzün orta yerinde çıkabilecek bir sivilcenin size ne zaman bir kötü sürpriz yapacağını önceden kestiremezsiniz. Belki de sizin için çok önemli bir günün sabahında böyle bir sivilceyle karşılaşabilirsiniz. Bu açıdan her zaman sivilce oluşumlarını engellemek adına önlemler almak gerekiyor.

Limonlu Sivilce Maskesi

Limonlu sivilce maskesi sivilce maskeleri içinde en popüler olanlardan bir tanesidir. Çünkü çok hızlı sonuç verir ve pratiktir. İhtiyacınız olan tek şey limon suyu ve bir miktar bal. Bu iki malzemeyi güzel e karıştırın ve sivilcelerin yoğun olduğu alanlara sürün.

Yumurtalı Sivilce Maskesi

Yumurtalı sivilce maskesinde malzeme olarak yumurta akı, bal ve limon suyu kullanıyoruz. İçine yumurta sarısı asla karışmadan, yumurta akını bir kaba alıyoruz. Bal ekledikten sonra iyice karıştırıyoruz. Karşıma birkaç damla limon suyu ilave edin.

Tarçınlı Maske

Tarçınlı maske için bir miktar tarçına ve bala ihtiyacımız var. Bir kapta 2 kaşık balı ve 1 kaşık tarçını yedirin. İyice karıştırdıktan sonra maskenizin hazır olduğundan emin olun. Yüzünüzde yaklaşık 25 dakika kadar bekletin. Bu maskeyi haftada 3 defa tekrar edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ