hayaletyeter.net

Evde Kendi Gece Lambanızı Yapın

Evde Kendi Gece Lambanızı Yapın

Evde kendi gece lambalarımızı yapmak gerçekten büyük bir lüks. Bu lüksü bize sağlayan şey ise kullanılmayan eşyaların birbirleri ile entegre edilebilmesi ve geri dönüşüme olanak sağlaması. Bu yazımızda evde kendi gece lambamızı nasıl yapacağımızı anlatacağız.

Geceleri özellikle çocuklarımız tedirgin olabilmektedir. Sessiz atmosfer içinde karanlıkta her nesneden korkacak hale gelebilirler. Bu gayet tabi biz yetişkinler için de geçerli bir durumdur. Bu yüzden genelde uyumadan önce yanımızda açıkta bıraktığımız bir gece lambası bulundururuz. Bu gece lambalarını istediğimiz ölçülerde dekore edebilir, istediğimiz renk ve parlaklıkta ayarlayabiliriz. Üstelik bu lambaları yapmak için çoğu zaman basit bir teneke kutusu ya da boş bir kavanoz işimizi görebilmektedir.

Örnekler vermek gerekirse bulutlu gece lambası ile başlayabiliriz. Oldukça orijinal olan bu lambaları led ışık, elyaf, ip, yapıştırıcı ve damacana veya plastik bir şişeyle yapabiliriz.  Damacananın etrafını elyaflarla yapıştırıyoruz. Damacananın içine led ışıkları özenle yerleştiriyoruz. İpinden asıyoruz ve gece olunca çalıştırıyoruz. İşte karşınızda bulut görüntülü gece lambası. Evinizin tavanında bulut şeklinde bir lamba olduğunu görmek sizi epey heyecanlandıracaktır.

Bir başka lamba çeşidi bardakla hazırlanıyor. İki tane aynı boyutta bardak, pille çalışan led ışık, kalem, yapıştırıcı, mum ve makasa gereksinim duyacağız.Bardakların üzerlerine göz kaş ve ağız çizin. Bardakları birbirine yapıştırın, bunun öncesinde led ışıkları bardakların içine yerleştirin. Teneke kutudan da benzer bir mantıkla lamba yapabilirsiniz. Karton, pet şişe ve kavanoz ise diğer örnekler arasında.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ