hayaletyeter.net

Evdeki Yöntemlerle Siyah Noktalarınızdan Kurtulun

Evdeki Yöntemlerle Siyah Noktalarınızdan Kurtulun

Bazı cilt problemleri hem erkek hem de kadınlarda benzer düzeylerde görülür. Yüzde oluşan siyah noktalara her yaştan ve cinsten insanda rastlamak mümkün. Oldukça sinir bozucu olan siyah noktalar, sivilce oluşumlarından bir önceki aşamadır. Siyah noktalar kontrol altına alınamadığında sivilceye dönüşür. Bu yüzden cildimizde sivilce kadar dikkat çekmezler ya da sivilceler kadar yer kaplamazlar ancak yakından bakıldığında fark edilen kötü görüntü bizi psikolojik olarak rahatsız etmektedir. Yüze sağlıksız ya da mat bir hava veren siyah noktaları, yağlanma, aşırı makyaj, olumsuz hava şartları ve sigara tetikleyebilir.

Ölü hücreler bir noktadan sonra gözenekleri tıkamaya başlar. Bu durum, siyah noktaların çoğalmasına neden olur. Bilhassa regl dönemlerinde kadınlarda daha sık karşılaşılır. Bunun yanında ergenlik zamanlarında da siyah noktaların fazlalığı dikkat çeker. Bilinçsiz kozmetik ürünleri kullanmak ya da güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak da aynı şekilde bu nedenlerin arasına eklenebilir.

E Vitamini içeren besinler kullanarak bir kalkan oluşturmak mümkün. Bunun yanında evden çıkmadan güneş kremi kullanmanız da etkili olacaktır. Siyah nokta konusunda kısaca bitkisel çözümlerden de bahsedelim. Yumurta Akı Maskesi bu anlamda en sık tercih edilen maskelerden birisidir. Yumurta akını bir kapta iyice karıştırdıktan sonra yüz bölgenize yedirin ve üzerine bir kağıt havlu yerleştirin.  Aynı işlemi bir kat daha gerçekleştirin. Kuruyan maskeden sonra yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi ortalama 15 günde bir tekrar edin. Süt Maskesi, Karbonat Maskesi, Kil Maskesi ve Avokado Maskesi diğer organik çözümler arasında sayılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ