hayaletyeter.net

Gece Maskesi Neden Önemlidir?

Gece Maskesi Neden Önemlidir?

Kadınların neden hep geceleri maske yaptığı merak edilen bir konudur. Bunun temelinde yatan sebep nemin cilde doymasıdır. Temel amaç cildimizin daha genç daha diri görünmesini sağlamaktır. Genelde haftada 2-3 defa gece maskesi uygulanır. Geceleri cilt, yenilenme sürecine girer. Bu da bu saatlerde maskelerin daha verimli olmasını sağlar. Her maske cildin kendi ihtiyacına ve problemlerine göre hazırlanmalıdır. Cilt maskeleri çoğunlukla kozmetik ürünlere alternatif olarak evde bulunan doğal organik ürünlerle hazırlanır. Gece maskeleri ya gece boyunca sabaha dek yüzünüzde kalır ya da gece uyumaya yakın suyla durulanır. Bazı gece maskeleri soyulmalara neden olduğu için çabuk yıkanması, sabaha dek durmaması gerekir. Gece maskelerinin en önemli faydalarından birisi görece ekonomik ve sağlıklı bir yöntem olmasıdır.

Gece maskesi hazırlanmadan önce yüzün sabunla yıkanması gerekir. Ölü deriyi arındırmadan gece maskesi hazırlanmamalıdır. Gece maskeleri için bazı örnekler sıralayalım…

Sivilciler İçin Gece Maskesi

Sivilce ya da akneler için birçok yaratıcı gece maskesi hazırlanmaktadır. Yeşil çay ve patatesin karışımından elde edilen maske hem cildin yatışmasını sağlar, hem de olası iltihapların önü kesilmiş olur. Gece uyumadan önce bir pamuk yardımıyla sorunlu bölgelere sürün. Sabaha dek maske yüzünüzde kalmalıdır.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Maskesi

Üzüm çekirdeğinin yağı ve yaban mersini ile mükemmel bir gece maskesi hazırlamanız mümkün. Fakat bu karışımı yüzünüzde sabaha kadar bırakmamalısınız, 20 dakika sonra mutlaka yüzünüzü yıkayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ