hayaletyeter.net

Hamam Böceklerinden Kurtulmanın Doğal Yöntemi

Hamam Böceklerinden Kurtulmanın Doğal Yöntemi

Birçok hane sahibinin baş belası olan hamam böcekleri ile evinizi paylaşmak istemiyor musunuz? Hamam böcekleri bize zarar veren bir böcek türü değildir, bizlere herhangi bir zararları yoktur ve ısırmaz ama evimizde yaşamaları istemeyiz. Özellikle de kadınlar bu böcek türlerinden çok fazla korkmaktadır. Hamam böcekleri genellikle su, yiyecek ve rahat uyuyabilecekleri ortamları tercih ederler. Evimizde onların bu ihtiyaçlarını onlara vermezsek, gideceklerdir. Bu sebeple hamam böcekleriyle mücadele düşünüldüğü kadar zor değildir.

Duvar Çatlaklarını Kapatmak

Onlardan kurtulmak için yapacağınız ilk işlem duvarlarınızda var ise çatlakları tamir etmek olacaktır. Çatlaklardan giren bu böcekleri engellemek için duvarlarımızda bulunan çatlakları bir silikon yardımı ile kapatırsak girişlerini ve çıkışlarını engellemiş olacağız. Evinizin herhangi bir yerinde bıraktığınız yiyecek var ise onları hemen kaldırın hamam böceklerini beslemek kötü bir fikir olabilir. Geceleri ortaya çıkan bu böcekler evde yiyecek bulamayıp, karınlarını doyuramayacaklarından dolayı tabi ki evde gideceklerdir.

Son Akşam Yemeklerini Hazırlamak

Hamam böceklerinden kurtulmanın en iyi yöntemi olarak geçen evi ilaçlamak aslında pekte işinize yaramayacaktır. Belli bir süre sonra zehrin etkisi geçtiğinde tekrar geleceklerdir. İlaç kullanmak yerine karbonat ile pudra şekerini karıştırır ve bunun onlarını yemesini sağlarsak onlardan kurtulabiliriz. Karbonat ve pudra şekeri bir hamam böceği gözünüzden onlar için bir yiyecektir ama bilmedikleri bir şey var; bu yemek onların son akşam yemekleridir. Hiçbir kimyasal madde ve ilaç kullanmadan uygulayabileceğimiz en iyi yöntem budur.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ