hayaletyeter.net

Hırsızlık Olaylarına Karşı Alınabilecek Önlemler

Hırsızlık Olaylarına Karşı Alınabilecek Önlemler

Ülkemiz ne yazık ki suç oranı açısından diğer Avrupa ülkelerinin gerisindedir. Bilhassa ülkemizdeki hırsızlık olaylarının önüne geçmek için birçok yönteme başvuruyoruz; ancak yine de hırsızlar ev ya da işyerlerine girmek için yeni yeni yöntemler geliştirmeye çalışıyor. Peki hırsızlara karşı neler yapabiliriz, evimizi daha fazla nasıl güvende tutabiliriz. Hırsızlar gündüz ya da gece, biz evde olsak ya da olmasak bile evlere rahatlıkla girme cesaretini gösterebiliyor; fakat bu konuda alınabilecek bazı akıllıca yöntemler, hırsızlık olaylarını minimize edecektir. Birçok il polis teşkilatı kendi resmi sitelerinde hırsızlık olaylarına karşı alınabilecek pratik önlemleri yayınlamaktadır. İşte bunlardan sizler için derlediklerimiz…

*Her şeyden önce hırsızlar kameralı alanlardan uzak durur. Evinizin çevresine fake kameralardan yerleştirin. Bunun psikolojik tedirginliği bile hırsızları evinizden uzaklaştıracaktır. Ekonomik imkanınız el veriyorsa elbette gerçek güvenlik kameraları yerleştirin.

*Eğer kapınızda biriken gazeteler varsa hırsızlar sizin uzun zamandır eve gelmediğinizi fark eder.

*Dışarıya çıktığınız zaman mümkünse lambalarınızı açık bırakın. Sokaktayken de balkonda birilerine el sallıyormuş gibi davranın. Hırsızların küçük bir istihbarat ağıyla çalıştığını unutmayın.

*Hırsızların ilk yöneldi yerler yatak odalarıdır. Önemli ziynet eşyalarınızı asla burada tutmayın.

*Evde bulunmadığınız dönemlerde televizyonun sesini kapatmayın. Bu ses, hırsızlar için etkili bir alarm yöntemidir.

*Eve tanımadığınız seyyar satıcıları asla almayın, yukarı kadar çıkan kişilerle  ne olursa olsun kapı arkasından iletişim kurun.

*Kapılarınızın kilitlerini belli aralıklarla yenileyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ