hayaletyeter.net

İsveç Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

İsveç Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

isvec-diyetiİsveç Diyeti Hakkında

Dünyanın en zor diyetlerinden biri olarak nitelenen İsveç Diyeti aslında en hızlı ve kalıcı kilo verdiren diyettir. Bu diyete başlamadan önce kesinlikle vücudunuzdaki bütün değerlerin normal olduğundan ve herhangi bir kronik rahatsızlığınız bulunmadığından emin olmanız gerekir. Aslında kategorisel ayrımda protein diyeti grubunda yer alan bu diyet bazı noktalarda diğer protein diyetlerinden ayrılacaktır. Protein diyetlerinde kalori yüksek oranlarda seyrederken bu diyette oldukça düşük ve bağırsak çalıştırıcı ürünler tüketilmektedir. Bir anlamda protein yüklü ve metabolik faaliyetleri daha hızlı çalıştıran diyet olduğu söylenebilir. Örneğin kahvaltılar her gün farklı olurken mutlaka alınması gereken kafein ile metabolik anlamda kafeinin verdiği enerjiden yararlanmaya çalışılır.

İsveç Diyeti Ne Kadar Uygulanır?

Oldukça az bir beslenme listesi olan İsveç diyeti en az 6 gün uygulanmaktadır. Genelde hazırlanan diyet listeleri 13 günlüktür. 13 gün boyunca vücuda ihtiyacı olan her vitamin yüklenirken daha hızlı çalıştırılması sağlanarak kilo verme işlemi yapılır. Ama bu diyetin 6 gün altında ya da 13 gün üzerinde yapılması yasaktır. 6 günden az yapılan diyetlerde vücut bir beslenme yoksunluğuna maruz kalacak bu da diyeti bırakınca daha fazla yemenize sebep olacaktır. 13 gün üzerinde yapılan diyet ise vücutta hayati sorunlara neden olabileceğinden önerilmez. Hatta İsveç diyetinin 13 gün uygulandıktan sonra yeniden yapılması için de yine 2 haftalık bir bekleme süresine ihtiyaç duyulur ki vücut yoksunluk yaşadığı değerlerini normale döndürebilsin.

İsveç Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Günlük alınması gereken protein miktarını neredeyse %60 oranında arttıran İsveç Diyeti et, tavuk gibi protein ağırlıklı besinlerle uygulanmaktadır. Bu diyetin verilen liste uyarınca harfi harfine yapılması ile kişi en az 5 en fazla 12 kilo verebilmektedir. Diyet süresince verilen kilolar diyet bırakılınca karbonhidrat tüketimine ağırlık verilmezse alınmayacağı gibi diyetin sağlamış olduğu dinçlik duygusu da uzun bir süre devam edecektir. Eğer diyet uzun süre uygulanamamış ve bırakılmışsa kilolar geri gelmez ama istenen kilo da verilemez. İstediğiniz kiloyu verdiniz ve yeniden bu diyeti uygulamak istiyorsanız 2 ya da 3 hafta beklemeli ve sonrasında yeniden başlamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ