hayaletyeter.net

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Japon yapıştırıcısını hepimiz çok iyi biliriz. Bütün yapıştırıcılar arasında adeta bir efsanedir. Küçücük olmasına rağmen içinde çok inatçı ve güçlü bir yapıştırıcı barındırır. Sıvı halde bulunan Japon yapıştırıcısına genelde bant ya da basit yapıştırıcıların gücünün yetmediği zamanlarda başvurulur.  Kolay durumlar için Japon yapıştırıcısına başvurmak anlamsızdır. Japon yapıştırıcıları deri, cam, plastik, koltuk, laminant parke, mobilya gibi çok farklı yüzeylerde etkili olabilmektedir. Fakat Japon yapıştırıcısını sürerken kesinlikle çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü en ufak bir dikkatsizlikte elimize yapışabilir, istemediğimiz bölgelere taşabilir, hoş olmayan kalıcı görüntüler yaratabilir. Bu tip durumlarda Japon yapıştırıcısı kolay şekilde nasıl çıkar sorusuna cevap ararız. Japon yapıştırıcısını çıkarmak için her türlü malzemeyi ayrı ayrı değerlendirmek gerekiyor.

Kumaştan Nasıl Çıkar?

Kumaş eşyalarınıza ya da kıyafetlerinize bu inatçı yapışkan bulaştıysa kolayı var, endişe etmeyin. Pamuklu çubuğun ucuna bir miktar aseton boşaltın. Yapışkanın bulunduğu alana temas ettirin. Pekiştirmek adına diş fırçası da kullanabilirsiniz.

Mobilyadan Nasıl Çıkar?

Mobilyanın renki açıksa aseton yöntemini burada da tekrar edebilirsiniz, eğer koyu ya da mat bir renge sahipse, o halde sıcak haldeki suyu bölgeye yavaşça damlatın. Birkaç dakika sonra leke yumuşayacaktır, ardından sert bir madde sayesinde lekeyi sökün.

Ele Yapışan Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Ele Japon yapışması sinir bozucudur. Vakit kaybetmeden aseton dökün; ancak uzun süre kalması halinde bu derinizi olumsuz etkiler. Kısa süre sonra elinizi yıkayın ve asetonu geçirin. Yapıştırıcı dudağınızda oluşmuşsa sabun ve sıcak su yordamıyla çıkarmaya çalışmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ