hayaletyeter.net

Kalıcı Dövme Nasıl Siliniyor ?

Kalıcı Dövme Nasıl Siliniyor ?

Dövme yaptırmak bundan belki 15-20 önce çok ilgi çeken ve şaşırtan bir olguydu; ancak şu an hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Küpe takmak yüzük takmak kadar doğal ve sıradan bir durum. Dövme yapanlar elbette hala ilgi çekmeyi başarıyor ancak bu sadece ilginç bir yere orijinal bir dövme yaptıranlar için geçerli olabilir.

Kimi insanlar yaşamlarının belli bir döneminde dövme yaptırmaya karar veriyor; ancak kısa bir zaman sonra bu durumdan dolayı büyük bir pişmanlık duyuyor. Özellikle kişisel anlamı olan dövmeler, bir zaman sonra anlamını yitirince vücuttan yok edilmek isteniyor. .Kimileri de yaşlanmaya başladıkça yaptıkları dövmeleri kendilerine yakıştırmamaya  başlıyor ve bu durumdan ciddi pişmanlıklar duyuyorlar.  Bu kişilerin kalıcı dövme yapabilmelerinin yolu açık, bu yazımızda kalıcı dövme nasıl silinir sorusuna cevap aramaya çalışacağız.

Geçmişte insanlar dövmelerini çıkarmak için zımparalama yöntemine başvurmaktaydı. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte bazı lazerler türemeye başlamıştır. Bu lazerler sayesinde sadece renksiz değil, renkli olan dövmeleri de kolayca silmek mümkün. Bu lazerlerde farklı dalga boylarının olması çok önemlidir.  Boyanın minik minik parçalara ayrılmasına ve yok olmasına olanak sağlayan lazerler derinin zarar görmesine de engel olmaktadır. Elbette bu çok kısa sürede sonuçlanan bir süreç değildir. Dövmenin vücuttan yok olması en az 2 hafta sürer. Koyu renkli dövmelerde daha kısa sürede başarıya ulaşılır. Tabi burada dövmenin, vücudun hangi bölgesinde olduğu da önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ