hayaletyeter.net

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kadınların zor zamanlardaki en iyi dostu hiç şüphesiz ki makyajdır. İlerleyen yaşlarla birlikte ortaya çıkan kusurlar, göz altlarında oluşan kırışıklıklar, gözaltı torbaları, morluklar, sivilce benzeri oluşumlar kaçınılmazdır.

Makyaj bu tip kusurlara ya da yaşlanma belirtilerine karşı kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Fakat makyaj yapmanın cildinize estetik bir hava vermesinin yanında ciddi zararları da olmaktadır. Her gün makyaj yapmak zorunda kalmak, cildi uzun vadede hasarlara uğratacaktır. Öte yandan çalışan insanların her gün makyaj yapmak zorunda kalması da ciddi bir zaman ve enerji kaybıdır. Bu sebeple genelde çalışan kadınlar, göz önünde bulunan popüler kişiler, sürekli iyi görünmek zorunda olan kadınlar, makyaj yaparken elleri titreyenler, makyaja ve kozmetik ürünlere karşı alerjisi olanlar ya da lens takanlar kalıcı makyaj yöntemine başvuruyor. Kalıcı makyaj tıpta mikro pigment olarak da geçebilmektedir.  Kalıcı makyajların bazı çeşitleri bulunmaktadır, hemen bunlara kısa kısa göz atalım.

 Kaş Makyajı

En popüler kalıcı makyaj türüdür. Gölge yöntemiyle kaşların dolgun şekilde görünmesine yardımcı olur.

Dudak Makyajı

Dudakların daha dolgun görünmesini sağlamak amacıyla uygulanır. Bazı şekilsizlikler de bu makyajla örtbas edilir ve dudak kalınlaştırılır.

Göz Makyajı

Göz makyajı genelde kirpiklerin diplerine uygulanır. Daha keskin ve anlamlı bakışların ortaya çıkmasını sağlar. Göz makyajının kalıcılık süresi ortalama 10 aydır.

Kalıcı makyaj her kadın için uygun olmayabilir. Bazı kadınlarda kalıcılık süresi değişkenlik gösterebilir, burada cildin yapısı ve terleme sıklığı etkili olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ