hayaletyeter.net

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin en popüler konularından bir tanesi de kalcı oje konusudur. Kalıcı ojenin normal ojeye göre epey artısı vardır, bu da onun sıklıkla tercih edilmesinin en temel nedenidir. Kalıcı oje zaman sorunu yaşayan ya da günlük bakım yapacak pozisyonu bulunmayan iş kadınları için çok idealdir. Normal ojeyle uğraşmak, taşırmadan sürmek, kurumasını beklemek vs zahmetli bir süreçtir. Kalıcı ojelerin uygulanması 15 dakikayı bulmaktadır. UV ışığı altında özel olarak kurutulur.

Kalıcı oje yaptırmak isteyenlerin elleri mutlaka manikürlü olmalıdır. Bu da kalıcı ojenin deriye temasını engelleyecektir. Ojeler kat kat sürülür, katlar arasında 2 dakikalık aralar bulunur. Bu aralarda el UV ışını altında tutulur. Kalıcı oje sürüldükten kısa bir süre sonra rahatlıkla hareket etmeye başlayabilirsiniz. Bozulma ya da boyanın çıkma olasılığı yoktur. Kalıcı tırnak uygulamasını mutlaka uzman kişilere yaptırmalısınız. Çünkü her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de sıralama açısından kritik bir uygulamadır.

Kalıcı ojeler ortalama 14-15 güne kadar bozulmadan durabilir.   Ayaklar için bu sürenin daha uzun olduğunu söylemek mümkün. Kalıcı oje yaparken desenli modeller tercih edilebilir. Kalıcı oje yaptıranların bir çoğu french tekniğini uyguluyor. Ojeli ellerin uzunca süre kaynar suda kalması ortalama sürenin altında bir sürede bozulmasına neden olabilir. Normal ojelere göre daha sağlıklıdır. En azından tırnak kırılmalarının önüne ve sararmaların önüne geçilir. Fakat çok uzun bir zaman diliminde üst üste kalıcı oje yaptırmak tırnak sağlığı için zararlıdır. Tırnağın ara ara hava almasına izin vermelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ