hayaletyeter.net

Karatay Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verin ?

Karatay Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verin ?

krtKaratay Diyeti İle Sağlıklı Kilo Vermek

Ünlü Profesör Canan Karatay’ın kendi adı ile anılan oldukça ünlü Karatay Diyeti bilinen tüm doğruları yıkarak kilo vermeniz ve gün içerisinde dinç kalmanız için sizlere yeni bir beslenme alışkanlığı sunuyor. Üstelik bu diyet diğer diyetlerden de farklı olarak verilen kiloların geri alınmadığı bir alıştırma sürecini de içerisinde barındırıyor. Yani kilo verip istediğiniz kiloya gelir gelmez diyeti bırakmıyorsunuz. Bir süre bu beslenme alışkanlığında devam ederek kilonuzu sabitliyor ve sonrasında aynı kiloda yaşamınıza devam ediyorsunuz. Bu diyete bir beslenme programı demek yerine yaşam tarzı demek çok daha doğru olacaktır. Çünkü bu diyet ile beslenme tabularının yıkıldığı çok daha sağlıklı bir vitamin alımı yapılan beslenme düzenine kavuşuyorsunuz.

Karatay Diyetinin Reddettiği Doğrular

Bugüne kadar her diyette az ve sık yemek gündeme gelmektedir. Yapılan diyetler vücudun açlık duygusunu köreltmek adına sürekli olarak yemek yeme pozisyonuna geçmesini sağlıyor. Aslında bir süre sonra vücut yemek yese de yemese de açlık duygusunu ağır bir şekilde yaşamıyor. Ama ünlü Doktor Karatay’a göre bu tamamen yanlış kişi gerçekten doyana kadar yemek yemediğinde vücut kilo vermek yerine daha fazla acıkıyor. Bir diğer yandan kolesterolün yüksek olmasının hayati tehlikeler yarattığını söyleyen tıp dünyası Karatay Diyeti tarafından yanlış olarak niteleniyor. Nitekim Canan Karatay kolesterolün vücudu besleyen en önemli değer olduğunu savunuyor. Kolesterol yüzünden terk edilen gıdalar bu diyet içerisinde bol bol yer alıyor. Üstelik diyetin yalnızca bir varsayım olduğundan bahsetmek yanlış olur, Karatay tüm savlarını destekleyen kanıtları da sizlere sunmaktan çekinmiyor.

Karatay Diyeti Uygulanma Noktaları

Karatay Diyeti aslında bir liste değildir. Size verilmeyen listede ne kadar ne yiyeceğiniz de bulunmayacaktır. Diyetin tek yasak meyvesi karbonhidratlardır. Doktor Karatay karbonhidratın kolesterol olarak anılan yağ yerine depolandığını ve bu depolar doldukça insan sağlığının kötüye gittiğini belirtmektedir. Diyet tamamen bir yaşam tarzı olacağından kilo verme vücudun normal kilosunda son bulacaktır. İlk dönemlerde vücut yenen besinlere depolarını kapalı tutarken sonrasında depoları yakmaya ve zamanı geldiğinde gerçekten sağlıklı bir vücuda sahip olmanıza sebep olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ