hayaletyeter.net

Kardeş Odası Dekorasyonları

Kardeş Odası Dekorasyonları

Her aile için ilk çocuk çok özeldir. O henüz doğmadan onun odası en güzel şekilde hazırlanır, eşyalar özenle alınır ve dekore edilir. Fakat ilerleyen yıllarda yeni bir çocuk yaptığınızda yaşadığınız sevinç, aynı zamanda tatlı bir telaşla karışmaya başlar. Bu telaşın nedeni evinizde eğer uygun bir ikinci oda olmadığı zaman daha da belirginleşir. Ne yazık ki her evde, her ayrı çocuk için özel oda tasarlamak gibi bir lüksten söz edemeyiz. Hatta birçok ailede tek bir çocuk için bile özel oda olamayabiliyor. Bu durumda ikinci bir çocuk için ayrı oda tasarlamak, çok nadir görülen bir durumdur.

Kardeşlik dünyanın en güzel duygularından bir tanesidir. Paylaşma geleneği daha o yaşta kardeşler arasında başlar ve gelişir. Kardeşler arasında oda paylaşımı yapmak, anne babaları genelde zorlamaktadır. Bu sebeple ilk çocuk için ayrılmış büyük bir odanın Kardeş Odası olarak değiştirilmesi zorunlu hale gelir. Kardeş Odası yapmak için bazı dekorasyon önerilerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Her çocuğunuzun ayrı eğilimleri ayrı zevkleri ve eğilimleri vardır, kardeş odası yaparken bunu göz ardı etmeyin. Eşyaların yedeklenebileceği, depo olarak kullanılabileceği kompakt mobilyalar tercih edilmeli. Çocukların çalışma masalarını cama yakın, ışık alan bir bölgede kurun. Çocuklara oyun bölgeleri yaratın, gereksiz eşyalar dizmeyin.  Eşyaların kolay kolay kirlenecek renklerde olmamasına özen gösterin. Çocuklar arasında adil olun, bu onların kıskançlık duygularını harekete geçirebilir. Kardeş odaları belli bir zaman sonra mutlaka ayrılmalıdır. Uzun vadede bu tip odalar yarardan çok zarar getirmeye başlayacaktır, buna dikkat edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ