hayaletyeter.net

Kendi Bebek Yuvanızı Yapın

Kendi Bebek Yuvanızı Yapın

Pratik tasarımlar neredeyse her sektörde kendini gösteriyor. Bebeklerle ilgili ürünleri bile artık evinizde küçük bir emekle ortaya çıkarmak mümkün. Bebekler doğduklarında çok hassastırlar ve genelde vakitlerinin büyük bir çoğunluğunda uyurlar. Bu sebeple huzurlu bir uyku atmosferini onlara sağlamak için konforlu alanlar inşa ederiz. Beşikle çok karıştırılsa da bebek yuvaları son dönemlerde bebek ürünleri arasında en gözdesi. Fakat bunu hazır satın almak ve bir tomar para vermek yerine kendiniz yaratabilirsiniz. Size kolayca bir bebek yuvası nasıl yapılır, aktarmaya çalışacağız.

Bebek yuvalarının en temel amacı bebeği koruma altına almak ve ona mümkün olan en temiz, en hijyenik ortamı sağlamak. Bebek yuvaları çok kolay taşınır, büyük beşikler gibi sabit değildir. Böylece siz beşiğin etrafına bir hayat kurmazsınız, bebeği kendi yaşam alanlarınıza çekebilirsiniz. Örneğin uyurken gece yanınızda tutabilir, en ufak bir uyanma da ya da ağlamada haberdar olursunuz. Bu yuvalar bebeklerin daha mobil şekilde hareket etmesini sağlamaktadır. Hem de beşiklere kıyasla çok daha modern ve minimaldirler.

Bebek yuvalarında genelde puantiyeli kumaşlar tercih ediliyor. Öncelikle bir kalıp çizmek suretiyle tasarımınızı başlatmanız mümkün. Daha sonra aldığınız kumaşı bu kalıbın şekline göre kesmeye başlayın. Ardından iç bölümüne bir minder koyun. Elyaflarla daha yumuşak bir hal almasına olanak sağlayın. Baş bölümüne mink bir yastık eklediğinizde bebek yuvanızın hazır olduğunu göreceksiniz. Hazır satılan bebek yuvalarından hiçbir farkı yok.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ