hayaletyeter.net

Kendi Hediye Kutularınızı Tasarlayın

Kendi Hediye Kutularınızı Tasarlayın

Özel günlerin çokluğundan dolayı neredeyse birkaç haftada bir hediye telaşına düşüyoruz. Herkesi ilgilendiren evrensel özel günlerden ziyade,  birçok arkadaşınızın peşi sıra gelen doğum günleri  hediye telaşınızı daima diri tutmaktadır. İyi hediye seçmek kadar bu hediyeleri doğru ve şık kutulara yerleştirmek de apayrı bir sanattır. Çünkü hediyeleri takdim ettiğinizde karşı tarafta oluşan ilk etki, tamamen bu hediye kutusunun ışıltısına bağlıdır.

İyi bir hediye kutusu bile başlı başına bir hediye sayılmaktadır. Hatta birçok hediye dükkanında hediye kutularının da ayrı bir fiyata satıldığını biliyoruz. Hediye kutusu yapmak için tasarım becerisi ve biraz da emek gerekiyor. Kendi evinizde kolayca arkadaşlarınız ya da size göre özel olan kimseler için hediye kutuları tasarlayabilirsiniz. Gelin bu hediye kutusu çeşitlerini bilgileri paylaşalım.

Not biçimindeki hediye kutularını yapmak için bir adet A4 kağıdına ve kutuya ihtiyacımız olacak. Bilgisayardan harflerin karışık olduğu bir çıktı alın. Bu çıktı, hediye kutunuzun dış yüzeyini oluşturacaktır. Fakat bu karışık gibi duran harflerin içinde yan yana duran anlamlı birkaç sözcük bırakmalısınız, hediyeyi vereceğiniz kişi için bu güzel bir sürpriz olacaktır.

Sevdiğiniz kişiye çok özel bir hediye verecekseniz, örneğin bir takı hediye etmek istiyorsanız bunu bildiğimiz minik kutularda yapmayın, bir ceviz kabuğu kullanın, bu çok daha orijinal olacaktır.

Kese kağıdından hediye paketi yapmak içinse mandal, bardak ve kese kağıdı gereklidir. Kağıdın içine hediyeyi koyduktan sonra dantelli altlığı üst bölüme yerleştirin. En sonda ise bunu bir mandalla tutuşturun. Ortaya çok sıcak bir hediye paketi çıkacaktır. Papyon ya da kağıt bardaktan hediye paketini de alternatif hediye paketleri olarak örnekleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ