hayaletyeter.net

Kendi Kitap Ayracınızı Tasarlayın

Kendi Kitap Ayracınızı Tasarlayın

Kitap sevenler çok iyi bilir ki kitap ayraçları kitapların adeta yoldaşıdır. Kitaptaki hikaye biz nereye sürüklerse ayraçlar da peşimizden gelir, hikayeye ortak olur. Kaldığımız yeri unutmamak için kitapları kıvırmak ilkel bir yöntemdir, bunu yapmak kitabın sayfalarına da zarar vermektedir. Bunun yerine ayraçlarla kitabı takip etmek daha sağlıklıdır. Kitap ayraçları da dekorasyon ve tasarımdan nasibi alan ürünlerden. Hepimiz evde basit şekilde bir kitap ayracı yapabiliriz. Bu hem çok kolay hem de zevkli bir iş. Rengi ve deseni, hatta boyutu tamamen size kalmış. Son zamanlarda kitap ayraçlarının çok hoş bir hediyeye dönüştüğünü de kabul etmek gerekiyor. Hele kişiye özel bir ayraç tasarlıyorsanız o zaman daha da özel bir hediyeye dönüşüyor.

Makasa, kağıt, yapıştırıcı ve kalem sayesinde kendi kitap ayracınızı yapabilirsiniz. Bir kağıdın üstüne üç tane kare çizin. Makasla dikkatlice çizgilerden kesin. Çıkan parçayı katlayın ve yapıştırın. En sonunda da dış yüzeye gülücük resimleri çizin. Bunu çeşitli emojler olarak da düşünebilirsiniz. Kitaplarınızın üst köşelerine bu katlamalı ayraçları yerleştirin.

Sevimli canavarlar şeklinde çizebilir, farklı bir konsept uygulayabilirsiniz. Bunun dışında deri kitap ayraçlarını kalp şeklinde kesebilirsiniz. Örgü ipleriyle birleşmiş ataçlar da çok şirin kitap ayracına dönüşmektedir.  Kumaş parçalarını uygun şekilde kesip kitap araları için değerlendirebilirsiniz. Çok sevdiğiniz arkadaşlarınızın fotoğraflarını minimal şekilde basıp, cetvel şeklini andıran bir kitap ayracı tasarlamak da mümkün. Son günlerde renkli desenlerin yer aldığı ahşap ayraçlar da revaçta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ