hayaletyeter.net

Kepek Oluşumları Nasıl Engellenir?

Kepek Oluşumları Nasıl Engellenir?

Bütün şampuan reklamları size kepek konusunda taahhütte bulunur. Çünkü birçok kadın ya da erkeğin kepek konusunda başının belada olduğu bilinir. Birçok şampuan özellikle kepek konusuna vurgu yaparak bir satış stratejisi geliştirir. Fakat kepek sorununa iyi gelen çok  az şampuan vardır. Bunun yerine doğal çözümlere yönelmek veya kepek oluşumlarının önüne geçecek hamleler yapmak, çoğu zaman daha doğru sonuçlar vermektedir.

Kepek temel olarak saç derisinin pul biçiminde dökülmesi anlamına gelir. Fakat bu köklerde yer alan derinin artık ölü bir deri olduğunu atlamayalım. Sağlık açısından müthiş bir sorun sayılmaz, öte yandan bulaşıcı ya da ciddi sonuçları ve etkileri yoktur. Sadece görüntü olarak bizi rahatsız eden bir olgudur ve kepek oluşumlarından bu yüzden kurtulmak isteriz.

Saçları her zaman temiz tutmak kepek oluşumları için çok önemlidir. Tabi bu konuda bir denge yaratmak lazım, sık yıkanan saçlar da sağlıklı değildir. Eğer her gün her saat saçınızı yıkmaya kalkarsanız daha büyük problemlerle karşılaşırsınız. Kullandığınız şampuanı bol miktarda harcamayın, saça ihtiyacı olduğundan daha fazla şampuan yedirmeyin. Kepeği önlemek için aldığınız şampuanı hemen durulamayın, saçınızda bir süre tutun ve daha sonra durulamaya geçin. Banyodan hemen sonra yağın dağılmaması adına kuru bir fırça yardımıyla saçınızı tarayın. Fast food gibi sağlıksız bir beslenme tarzı cildinize zarar verir, beslenmenize bu süreçte dikkat edin. Stresin de kepek oluşumlarını tetiklediği saptanmıştır.

Doğal çözümler konusunda da saça sürülecek yoğurdu ön planda tutabiliriz. Kekik, nane karışımları, sirke, aspirin vs. diğer alternatif çözümler arasında.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ