hayaletyeter.net

Kilo Aldıran Besinler Nasıl Anlaşılır?

Kilo Aldıran Besinler Nasıl Anlaşılır?

klo

Kilo Aldıran Besinler Nasıl Anlaşılır?

Bazen ne yaparsanız yapın kilo veremediğinizi hatta dikkat etmenize rağmen kilo almaya devam ettiğinizi fark edersiniz. Aslında bu sizin dikkatsizliğinizden değil yanlış bir besinden kaynaklanır. Bazı besinler sandığınızdan daha fazla karbonhidrat ve şeker barındırır. Bu besinleri tüketmeye devam ettikçe ister istemez kilo verme işlemi yavaşlar. Hatta vücudun yağ depolarını dolduran hücreler nedeniyle her gelen besin depolanarak dikkatinize rağmen kilo almanızı desteklerler. Diyet listesi hazırlarken kilo aldıran besinler listesini diyetiniz içerisinde bulundurmazsanız istediğiniz kiloya ulaşmak için kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Kilo Aldıran Besinler Nelerdir?

Patates: Hemen her türlüsü sevilerek tüketilen patates kilo aldıran besinler listesinde içerdiği yüksek orandaki karbonhidrat ile en başta yerini alır. Patates şeker hastaları ve obezite hastaları tarafından tüketilmemesi gereken bir yiyecektir.

Pirinç: Pilavların, çorbaların, yemeklerin en lezzetli içeriği olan pirinç de isteseniz de kilo vermenizin önüne geçiyor. Yüksek oranda şekerle dolu olan pirinç tüketildiğinde direkt olarak vücudun depolarına toplanıyor.

Beyaz Ekmek: Vücudun kilo almasında en önemli faktör olan beyaz ekmek tadı nedeniyle diğer ekmeklerin yerine tercih ediliyor ama bunun yerine tahıl, kepek, buğday ekmeği tüketilirse herhangi bir diyet programı uygulamadan da kilo vermek mümkün olabiliyor.

Hayvansal Yağlar: Tereyağı, iç yağı, balık yağı gibi yağlar aslında en zengin yağlardır. Doğal bir şekilde üretildiği için de sağlıklı gibi görünebilir. Ama bu yağları tüketmek tamamen yanlıştır. Bunun yerine bitkisel yağlara yönelmek gerekecektir.

Siyah Çikolata: Çikolata kakaodan üretilir. Kakao genelde kilo verdirdiği özelliği ile bilinir. Ama bitter çikolata dışındaki tüm çikolatalara kakao içeriğine ek olarak fazla miktarda şeker eklenmektedir. Bu şeker size kilo aldırırken içeriğindeki yağ ile de kolesterol oranlarınızı arttırır.

Kilo Almamak İçin

Kilo aldıran besinler dışında her yemekten önce en az 2 bardak su tüketerek midenizde yemeğe daha az yer bırakabilirsiniz. Eğer mide sorunlarınız yoksa sabahları kahvaltıdan önce küçük bir fincan şekersiz Türk kahvesi ile kafeinin metabolizma hızlandırmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem yağların parçalanması hem de sindiriminiz kolaylaşır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ