hayaletyeter.net

Kilo Vermek İçin Pratik Bilgiler

Kilo Vermek İçin Pratik Bilgiler

Fazla kilolar birçok kişinin ortak problemi. Herkes kilolarından kurtulmak için farklı yöntemler deniyor; ancak sonuç her zaman yüzleri güldürmüyor. Yanlış diyet programları ya da diyeti ve spor programlarını istikrarlı sürdürememe, daha da önemlisi bilinçsiz beslenme ve uyku alışkanlıkları kilo vermemizin önündeki ana nedenleri oluşturuyor. Önemli olan kilo verirken bunu aç kalmadan yapabilmek. Çünkü bizler için aslolan hem kilo vermek hem de sağlıklı kalabilmektir. Aşırı kiloların durumuna göre kişisel programlar ve diyet programları elbette çıkarılabilir ancak herkes için geçerli olabilecek bazı pratik bilgiler söz konusudur. Bu yazımızda bu pratik önerilere değineceğiz.

*Yemek yiyeceğiniz zaman bunun öncesine muhakkak bir çorba sıkıştırın. Yemeğe çorba ile başlamak iştahınızın azalmasına vesile olacaktır. Böylece ana yemeğe aynı iştahla saldırmamış olacaksınız. Çorbanızın protein açısından zengin olmasına dikkat etmelisiniz.

*Yürümeyi hayatınızın her alanında bir alışkanlığa dönüştürün. Kilo vermenin en basit yöntemlerinden bir tanesi de yürümeyi bir yaşam tarzına dönüştürmektir.

*Gün içinde bol bol su tüketin. Fazla kiloların vücuttan atılmasında bol su tüketmenin rolü büyüktür.

*Yapacağınız spor egzersizlerini, antrenmanlarını muhakkak görece soğuk atmosferlerinde gerçekleştirin. Bu kan dolaşımı bakımından daha doğru olacaktır.

*Omega3 açısından zengin besinlere yönelin. Örneğin bol miktarda balık yiyin. Balık metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

*Spor aletleri görünmeyen yerlerde saklandığı zaman insanlar genelde spora başlama konusunda üşengeçlik göstermektedir. Spor aletlerinizi mutlaka görünür yerlerde tutun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ