hayaletyeter.net

Kısa Sürede Temizlik Nasıl Yapılır?

Kısa Sürede Temizlik Nasıl Yapılır?

Kadınlar için temizlik, genelde baş edilmesi zor bir süreçtir. En rutin temizlik bile saatlerce sürebiliyor. Bazen misafirler temizlik konusunda bizleri hazırlıksız yakalar, bu tip durumlarda evi çok kısa bir sürede temizlemek zorunda kalırız. Bu durumda panik yapmak yerine pratik çözümlere yönelin. Saatlerce ev temizliğiyle uğraşmak yerine 20-25 dakika içersinde bu sorunla baş etmeniz mümkün.

*Bir misafiriniz evinize gelmişse ve fazla vaktiniz yoksa koltuğunuzun minderlerini ters çevirin. Döşemelerinizde lekeli alanlar varsa şık bir örtüyle kamufle etmek mümkündür. Lastik bir eldiven sayesinde koltukların üzerlerine düşen tüyleri ucunu ıslatmak şartıya basit şekilde bulmanız ve toplamanız mümkün.

*Yapışkanlı rulolar sayesinde halıların üzerinde kalanları pratik bir şekilde temizlemek mümkün. Halınızda leke varsa kilimle bunu saklayabilirsiniz.

*Eski Havlu çoraplar yerleri kısa sürede temizler toparlar. Bu amaçla sakladığınız havlu çoraplarla yerleri kısa süre içinde silmeniz mümkün.

*Mobilya cilaları yüzeyleri kısa sürede parlak bir görüntüye kavuşturur. Bunu özellikle buzdolabınız için değerlendirebilirsiniz.

*Banyonuzda el sabunu kullanırsanız lavabonuz daha sık temizlenme ihtiyacı hisseder, bu konuda sıvı sabun daha idealdir.

*Mutfaktaki dağınıklığı toparlamakla uğraşmak yerine bunları bir kutuya doldurun ve misafirlerin girmeyeceği bir odaya bırakın.

*Hızlı bir şekilde sonuç almak için mikrofiber bezler oldukça idealdir. Bazı yüzeyleri ya da pencereleri silmek için mikrobifer tercihinde bulunmak, size zaman kazandıracaktır.

*Temizliğinizi özellikle misafirlerin ağırlanacağı alan üzerinde yoğunlaştırın. Son olarak hafif bir oda spreyiyle havasızlığın yarattığı kötü kokunun önüne geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ