hayaletyeter.net

Koltuk Arkası Alanlar İçin Fikirler

Koltuk Arkası Alanlar İçin Fikirler

Bazı çok büyük ev tipleri için elbette durum çok farklı olabilir ama genelde evlerimizde kullandığımız koltuklar, pencerenin hemen kenarında oluyor. Ortalama büyüklükte bir ev için koltukların zaten daha farklı bir şekilde dizayn edilmesi pek mantıklı değildir. Bu durumun hem görsel açıdan hem de alternatiflere olanak sağlaması bakımından pek çok artısı vardır.

Özellikle hanımların en büyük şikâyetlerinden bir tanesi de eşyaların evin içinde sıkışma yaratmasıdır. Küçük evlerde bu sorun daha da artmaktadır. Sıkışık eşyalar huzursuz ve stresli bir ortam için zemin hazırlamaktadır. Evi olabildiğince sadeleştirmek ve kompakt şekilde kullanmak olması gereken şeydir. Bu açıdan şimdi koltuk arkası alanlar için değerlendireceğiniz bazı fikirlere yer vermek istedik. Koltuklarını pencere kenarlarına koyanlar bu fikirleri değerlendirebilir.

Pencere koltuklarını n en önemli artısı içeriye ışığı en güzel açıyla alan yer olmasıdır. Bu sebeple bazı aktiviteleri bu koltuğun üzerinde, pencere kenarında yapmalısınız. Örneğin kitap okuyacaksanız bu alanları kullanabilirsiniz. Burayı çay ya da kahve içme köşesine dönüştürebilirsiniz. Bahçe manzarasını tam olarak bu pencerelerden gözlemleyebilirsiniz.

Bütün bunların dışında bu alanları depo gibi de kullanabilirsiniz. Bu boşluklara dolap ya da raf koyabilirsiniz. Aynı boyda masa veya sandalye koyabilirsiniz.  Öte yandan şık duvar raflarını bu bölüme koyabilirsiniz. Fazla yatakları ya da tabloları da görünmeyecek şekilde bu alanlara sığdırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ