hayaletyeter.net

Kozmetik Ürün Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Kozmetik Ürün Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Kozmetik Ürün Seçiminde Püf Noktalar

 Kozmetik ürünü seçerken kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar vardır. Öncelikle kendi cilt tipinizi bilmeniz ve bu doğrultuda ürünler tercih etmeniz gerekir. Yağlı bir cilde sahip biri yağlı ürünlerden uzak durmalı, kuru cilde sahip olan biri de nemlendirici özelliği yoğun olan ürünler kullanmalıdır. Kendi yaşınıza hitap eden ürünler seçmeniz gerekir. Son kullanma tarihi geçmiş ürünlerden uzak durulmalıdır. Hem sağlık açısından hem de ürünlerin kimyasalları bozulduğundan bu ürünler kullanılmamalıdır.

 

Nasıl Ürünler Seçilmeli

Kozmetik ürünü, deneyerek vücudunuzda alerjik bir reaksiyon olup olmadığını tespit etmeniz gerekir. Ten makyajı ürünleri ten rengine uyumlu olmalıdır. Ten rengine uyumlu olmayan ürünler cildi olduğundan koyu ya da açık gösterir. Kimyasal ürünlerin çok fazla olduğu ürünler tercih edilmemelidir. Bu ürünler cilt yapısına olumsuz etki yapar. Organik ve bitkisel ürünler cilt sağlığını artırır. Ürünlerin son kullanma tarihini uzatmak için kullanılan paraben, kimyasal maddeler içerdiğinden parabensiz ürünler tercih edilmelidir.

Uzun dönemli kullanılacak ürünlerin son kullanma tarihleri hesap edilerek ürünler satın alınmalıdır. Bir sene kullanılacak bir ürünün son kullanım tarihi en az bir sene sonrası olmalıdır. Ucuz ürünlerden kaçınılmalı, kaliteli ve markalı ürünler satın alınmalıdır. Ürünlerin kutuları uzun süre kullanılabilir olmalıdır. Seçilen parfüm ve deodorantların giysilerinizde iz bırakmayan özellikte olması gerekir.

Yan etkisi fazla olan ürünler cilde zarar verebileceğinden bu tarz ürünlerden uzak durulmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ